Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/hoteltic/public_html/wp-content/plugins/wp-notification-bars/includes/class-wp-notification-bars-shared.php on line 558
۱۰ دانشگاه برتر کانادا برای تحصیل - هتل تیکت

۱۰ دانشگاه برتر کانادا برای تحصیل

۱۰ دانشگاه برتر کانادا برای دانشجویان خارجی

حتما شنیده‌اید که دانشگاه واترلو در ریاضی و رشته‌های مهندسی شهرت دارد، یا کالج هنر و طراحی نوا اسکوشیا بهترین گزینه برای علاقه‌مندان به هنر ونقاشی است. دانشگاه‌های کانادا با توجه به طیف گسترده‌‌ای از معیارها مثل استاد و دانشجو، زندگی اجتماعی و غیره با جمع‌آوری نظرخواهی‌های مختلف، رتبه‌بندی شده‌اند؛ بنابراین تصمیم شما به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در اینجا ما برای این رتبه‌بندی عواملی مانند محبوبیت، موقعیت مکانی، کیفیت رشته‌ها، مهاجر دوست بودن مکان و شهریه را در نظر گرفته‌ایم.

میزان شهریه به دانشگاه و رشته‌ای که در آن تحصیل می‌کنید بستگی دارد. اما برآوردهای تقریبی ما برای مقطع لیسانس بر اساس هزینهمیانگین سالانه برای ۴ سال تحصیل در رشته‌های هنر یا علوم پایه است و هزینه‌های برآوردی برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس نیز به همین منوال محاسبه شده است.

۱۰. دانشگاه آلبرتا، ادمونتون

دانشگاه آلبرتا

 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین‌الملل ۲۰,۰۷۶$
 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۸,۲۲۰$

دانشگاه‌های تحقیقاتی زیادی در خط شمالی کانادا وجود دارند. دانشگاه آلبرتا برای مقطع لیسانس بسیار گران و پرهزینه است ولی هزینه تحصیل در آن برای مقاطع فوق لیسانس بسیار مناسب است. ادمونتون شهر بزرگی است که امکانات بسیار خوبی دارد ولی یکی از سردترین مناطق در این لیست به شمار می‌آید.

۹. دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال

 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین‌الملل ۱۴,۶۱۸$
 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۱۲,۵۵۰$

بزرگ‌ترین دانشگاه فرانسوی زبان در خارج از فرانسه، دانشگاه مونترال است که شهریه نسبتا مناسبی دارد و رشته‌های مهندسی و اقتصاد در آن بسیار مطرح است که البته به زبان فرانسه تدریس می‌شود. یک نکته مهم درباره این دانشگاه این است که فرانسوی‌ها یا شهروندان فرانسوی زبان دیگر کشورها که لیست آنها پیوسته در حال تغییر است، می‌توانند با قیمتی که سایر شهروندان اهل کبک در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، یعنی قیمت بسیار مناسب ۱۵۰۰ دلار در سال در این دانشگاه به تحصیل مشغول شوند. این نکته برای تمام دانشگاه‌های کبک نیز صدق می‌کند. اگر بتوانید در این دانشگاه پذیرش بگیرید و همچنین به زبان فرانسه مسلط باشید، این دانشگاه می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

۸. دانشگاه دال هوزی، هالیفاکس

دانشگاه دالهوزی

 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین‌الملل ۱۵,۷۹۲$
 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۱۶,۷۶۲$

بزرگ‌ترین دانشگاه شرق مونترال دانشگاه دال هوزی است که از نظر پایین بودن شهریه برای مقطع لیسانس در خارج از کبک در رتبه دوم قرار دارد، همچنین در بندر هالیفاکس واقع شده است که بسیار مهاجر‌دوست است و از نظر غذاهای دریایی هم بسیار غنی است. این دانشگاه در رشته‌های حقوق و خبرنگاری  و همچنین در رشته‌های هنرهای آزاد از شهرت بسیاری برخوردار است.

۷. دانشگاه بریتیش کلمبیا، ونکوور

دانشگاه بریتیش کلمبیا

 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین‌الملل ۲۳,۳۰۰$
 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۷,۷۹۳$

اگر بخواهید برای مقطع لیسانس در کانادا تحصیل کنید، شاید کم هزینه‌ترین دانشگاه برای شما بهترین انتخاب باشد. ولی اگر بخواهید در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته‌هایی مثل زیست‌شناسی دریایی یا داستان‌نویسی تحصیل کنید، قطعا بهترین گزینه برای شما دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور خواهد بود. بهترین دانشگاه در یکی از بهترین شهرهای دنیا، که از دانشجویان بین‌المللی در مقاطع فوق لیسانس و بالاتر فقط کمی بیشتر از دانشجویان کانادایی شهریه دریافت می‌کند. آب و هوا، طبیعت زیبا و خیره‌کننده، تنوع شهری و مردمی این دانشگاه را یکی از اولین انتخاب‌ها برای دانشجویان بین‌الملل قرار داده ‌است.

۶. دانشگاه یورک، تورنتو

دانشگاه یورک

 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین‌الملل ۱۹,۵۷۵$
 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۱۲,۰۲۳$

وقتی بحث تنوع به میان می‌آید، دانشگاه یورک حرف اول را می‌زند که بسیار هم پیشرفته است. موسسه تحقیقاتی این دانشگاه از شهریه نسبتا مناسبی دارد و امکان زندگی در شهر بزرگی مثل تورنتو را برای شما فراهم می‌کند. تورنتو به خاطر غذاهای خوب، امکانات و طبیعت زیبایش شهرت دارد. اگر شما هم مثل درصد زیادی از دانشجویان خارجی تورنتو را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب می‌کنید، دانشگاه یورک می‌تواند انتخاب بسیار خوبی باشد.

۵. دانشگاه ساسکچوان، ساکچوان

دانشگاه ساسکچوان

 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین‌الملل ۱۷,۴۷۰$
 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۵,۳۷۷$

دانشگاه ساسکچوان هم مثل دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه تحقیقاتی بزرگی است که در رشته‌هایی مثل تاریخ و کشاورزی شهرت دارد. این دانشگاه از شهرت خاصی به دلیل هزینه پایین آن در مقطع فوق لیسانس برخوردار است. در واقع این دانشگاه ارزان‌ترین شهریه را در مقطع فوق لیسانس در غرب کبک دارد و زمستان‌های سرد و آسمانی بسیار زیبا دارد.

۴. دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو

 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین‌الملل ۳۴,۰۰۰$
 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۱۹,۷۱۴$

قطعا اگر دانشگاه تورنتو را از قلم بیندازیم لیست کاملی نخواهیم داشت؛ دانشگاهی که به خاطر شهریه بالایش شهرت جهانی دارد. اگر از آن دسته دانشجویانی هستید که دوست دارید در یک دانشگاه با سطح علمی بالا و امکانات فوق‌العاده و مطابق با استانداردهای روز دنیا تحصیل کنید، دانشگاه تورنتو گرچه دانشگاه بسیار گرانی است اما انتخاب خوبی است. این  دانشگاه گران‌ترین دانشگاه در کانادا است و در گران‌ترین شهر کانادا واقع شده است. به هر حال انتخاب با شما است.

بیشتر بخوانید:

۳. دانشگاه کوئین، کینگ استون

دانشگاه کویین

 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین‌الملل ۲۶,۳۶۱$
 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۱۴,۱۱۴$

دانشگاه کوئین هم مثل دانشگاه تورنتو برای کسانی که مایلند تحصیلاتی با استانداردهای جهانی داشته باشند، گزینه مناسبی است. کینگ استون بین مونترال و تورنتو واقع شده است و خیلی بزرگ نیست و تنوع کمتری هم از لحاظ نژادی در این شهر به چشم می‌خورد؛ اما زندگی در این شهر بسیار ارزان‌تر از شهرهای بزرگ کانادا است که در شرق و غرب و شمال واقع شده‌اند. این نزدیک بودن به شهرهای بزرگ مزیت بسیار بزرگی است و اگر هم بخواهید در انزوا فقط خود را غرق مطالعه و تحقیقات کنید، این شهر سکوت و خلوت خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

Douglas_Library_at_Dusk,_Queen's_University,_Kingston,_Canada

این دانشگاه در استان انتاریو ارزان‌ترین دانشگاه محسوب می‌شود و شهرت خوبی هم در رشته‌های مهندسی، حقوق، پزشکی، علوم سیاسی، و جغرافی دارد. تحصیل در محیطی نزدیک به دریاچه جذابیت این دانشگاه را دو چندان کرده است.

۲. دانشگاه مموریال کانادا، نیوفاندلند

دانشگاه مموریال

 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین‌الملل ۸,۸۰۰$
 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۵,۷۱۸$
این دانشگاه برنامه‌های خوبی در رشته‌های علوم دریایی دارد

شاید تحصیل در یک دانشگاه قدیمی ۶۰ ساله و کوچک در سرزمین کوهستانینیوفاندلند عاقلانه به نظر نرسد، ولی تعداد دانشجویان بین‌الملل این دانشگاه گویای واقعیت دیگری است.

دانشگاه مموریال از محل درآمدهای نفتی اداره می‌شود و شهریه بسیار پایینی دارد، شاید بتوان گفت ارزان‌ترین دانشگاه در کانادا برای دانشجویان بین‌الملل و همچنین دانشجویانی که واجد شرایط معافیت از شهریه در دانشگاه‌های فرانسوی زبان کبک نشده‌اند.

این دانشگاه برنامه‌های خوبی در رشته‌های علوم دریایی مثل معماری دریایی، مهندسی دریایی و همچنین علوم انسانی دارد (یکی از رشته‌های مقطع فوق لیسانس در این دانشگاه رشته فولکلور است که در نوع خود بی نظیر و منحصربه‌فرد است). هزینه‌های پایین زندگی و شهریه بسیار پایین آن این دانشگاه را انتخاب اول بسیاری از دانشجویان بین‌الملل قرار داده است.

۱. دانشگاه مک گیل، مونترال

دانشگاه مک گیل

 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین‌الملل ۱۷,۸۵۹$ (۱۵۰۰$ برای کسانی که واجد شرایط معافیت از پرداخت شهریه می‌شوند.)
 • هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۱۶,۱۱۸$ (۱۵۰۰$ برای کسانی که واجد شرایط معافیت از پرداخت شهریه می‌شوند.)

دانشگاه مک گیل شاید از معدود دانشگاه‌هایی باشد که در خارج از کانادا هر کسی اسم آن را شنیده است. این دانشگاه در قلب شهر مونترال و در ایالت کبک واقع شده است. این دانشگاه برای دانشجویانی که از پرداخت شهریه معاف می شوند، شهریه بسیار مناسبی دارد. برای اطلاع از شرایط معافیت به این صفحه مراجعه کنید. بین سه شهر بزرگ کانادا، مونترال ارزان‌ترین شهر برای زندگی است. گرچه این شهر در آمریکای شمالی واقع شده اس، اصلا حال و هوای شهرهای آمریکای شمالی را ندارد. اگر واقعا می خواهید کانادای واقعی و اصیل (دوزبانه بودن، آزادی وفرهنگ غنی) را تجربه کنید مک گیل را برای تحصیل انتخاب کنید