Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/hoteltic/public_html/wp-content/plugins/wp-notification-bars/includes/class-wp-notification-bars-shared.php on line 558
حقایق جالب سفر با هواپیما - هتل تیکت

حقایق جالب سفر با هواپیما

انسان ها برای مدت صد سال یا بیشتر است که پرواز را شناخته اند اما تعداد پروازهایی که امروزه در سراسر جهان اتفاق می افتد شگفت آور می باشد. بر اساس آمارها به طور متوسط تعداد افرادی که در سال گذشته پرواز کرده اند به شدت در حال افزایش بوده و این تعداد ۴٫۱ میلیارد نفر بوده است. از سوی دیگر سوالی که وجود دارد این است که چند هواپیما در دنیا وجود دارند. بر مبنای گزارش سایت Airliners.net  برآورد شده است که ۳۷ هزار هواپیما در سراسر جهان در حال پرواز و خدمت رسانی بوده و البته تعداد کم دیگری نیز خارج از ماموریت و یا در حال تعمیر می باشند. علاوه بر این ها تعداد زیادی خلبان و مهماندار نیز همراه این هواپیماها به طور روزانه پرواز می کنند. از این رو واقعیت هایی در مورد هواپیما وجود داشته که ممکن است شما از آن ها اطلاع چندانی نداشته اید.

واقعیت هایی در مورد هواپیما و میزان خطرات آن

 • خطر کشته شدن در یک هواپیما بر اساس میانگین آمریکایی ۱ در هر ۱۱ میلیون نفر است. این میزان برای خطر کشته شدن در تصادف رانندگی ۱ در هر ۵ هزار نفر است.
 • وجود جیوه در هیچ پروازی مجاز نیست. حتی مقدار بسیار کمی از جیوه می تواند به طور جدی به آلومینیوم آسیب وارد کند و این همان چیزی است که هواپیماها از آن ساخته شده اند. هواپیمایی که در معرض جیوه قرار می گیرد معمولا قرنطینه می شود.
 • بررسی هایی که بر روی خلبانان انگلستان، سوئد و نروژ صورت گرفته نشان می دهد بین ۴۳ تا ۵۴ درصد از آن ها حین پروازهای مسافربری خود خوابیده اند. یک سوم از آن ها اظهار کرده اند که در هنگام بیدار شدن متوجه شدن که کمک خلبان نیز خواب می باشد.
 • تحقیقات نشان می دهد که تا ۳ دقیقه پس از برخاست هواپیما و همچنین ۸ دقیقه قبل از فرود هواپیما، زمانی است که ۸۰ درصد از سوانح هوایی روی می دهد.

واقعیت هایی در مورد هواپیما و نکاتی جالب

واقعیت هایی در مورد هواپیما و توانایی های خلبانان

 • بیشتر خلبانان خطوط هوایی به ازای مدت زمانی که در آسمان پرواز می کنند حقوق دریافت خواهند کرد. این بدین معنی است که برای زمانی که به فرودگاه آمده یا از آن بر می گردند، زمانی که برای انجام وظایف قبل از پرواز سپری می کنند و همچنین زمانی که برای تاخیر هواپیماها انتظار می کشند مبلغی دریافت نمی کنند.
 • مطالعات نشان می دهد افرادی که از درب های خروج هواپیما بیش از ۵ ردیف فاصله دارند، در شرایط اضطراری احتمال کمتری برای خروج خواهند داشت.
 • یک فرد برای تبدیل شدن به یک خلبان غیر نظامی می بایست دید و بینایی کامل داشته باشد. این دید می تواند با لنز یا بدون آن باشند.
 • یک بویینگ ۷۴۷ می تواند در حدود ۶۰ هزار گالن سوخت جت را همراه خود حمل نماید. وزن این میزان از سوخت در حدود ۴۰۰ هزار پوند است.

واقعیت هایی در مورد هواپیما درباره قوانین هوانوردی

 • در سال ۱۷۹۹ یک هوانورد انگلیسی به نام جورج کایلی (George Cayley) که اغلب به آن پدر هواپیمایی نیز گفته می شود، اولین گلایدر را ساخته که توانست فاصله کوتاهی را طی کند. کارهای اولیه او به مخترعان کمک کرد تا بتوانند دینامیک پرواز را درک کنند. برادران رایت همچنین بر اهمیت فعالیت های او تاکید کرده اند.
 • یک بویینگ ۷۴۷ به ازای هر گالن سوخت تنها می تواند ۰٫۲ مایل حرکت کند. با این حال بویینگ ۷۴۷ معمولا بیش از ۵۵۰ مسافر را با خود حمل می کند. البته که این یک آمار محاسباتی می باشد.
 • خلبان خودکار یا اتوپایلوت (Autopilot) معمولا در بیشتر پروازها مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم کامپیوتری می تواند تنظیمات بسیار دقیقی انجام دهد که منجر به مصرف بهینه سوخت البته به جز در زمان آشفتگی هوا می شود. این سیستم کامپیوتری معمولا در هنگام فرود و برخاست مورد استفاده قرار نمی گیرد، هرچند که برای استفاده قابل دسترس می باشد.
 • بر اساس قوانین سازمان هوانوردی (FAA) تمامی هواپیما می بایست بتواند ظرف مدت ۹۰ ثانیه تخلیه شود. تنها یک دقیقه و نیم زمان نیاز است که آتش سراسر یک هواپیما را فرا یگیرد.

واقعیت هایی در مورد هواپیما و شرایط اضطراری

 • رادار هواپیما قادر به تشخیص آشفتگی هوایی نمی باشد. این آشفتگی می تواند در هوای روشن و بدون ابر و یا در شرایز بد آب و هوایی رخ دهد. قرار گیری در آشفتگی هوایی یکی از دلایل صدمات در پرواز است.
 • آشفتگی هوا ناشی از عوامل متعددی می باشد. از جمله آن ها جریان جت و بالا آمدن توده های هوای گرم می باشد. از دیگر عللی که در آشفتگی هوا نقش دارند می توان به طوفان ها، هواپیماهای دیگر و یا عبور هوا از روی کوه ها اشاره کرد.
 • تحقیقات نشان داده است که مردم در اولین نگاه بیش از هر شغل دیگری عاشق مهمانداران هواپیما می شوند.
 • اگر یک هواپیما نیاز به فرود اضطراری داشته باشد، ممکن است خلبان تصمیم بگیرد که سوخت را از بال های هواپیما تخلیه نماید. با اینکه این کار رایج نمی باشد اما روشی ایمن است تا از فرود هواپیما با وزن بیش از حد جلوگیری نماید. سوخت آزاد شده معمولا قبل از رسیدن به زمین تبخیر می شود.

واقعیت هایی در مورد هواپیما و تلاش برای قاچاق

 • یک زن به همراه دخترش زمانی که سعی داشتند شوهر مرده زن را بر روی ویلچر سوار هواپیما کنند دستگیر شدند. آن ها چشمان مرد را با عینک آفتابی پوشانده و گفته بودند که او خواب است.
 • اگر کابین هواپیما تحت فشار قرار گرفته و یکی از درب های آن به طور ناگهانی در ارتفاع بالا باز شود، ممکن است باعث شود تا برخی از وسایل و افراد به خارج از هواپیما کشیده شوند. با این حال با وجود فشار داخل کابین و همچنین درب پلاگین که از درب باز شونده بزرگتر است، غیر ممکن به نظر می رسد که حتی چندین نفر قدرتمند بتوانند در طول پرواز ان را باز نمایند.
 • یک مرد ۶۶ ساله که قصد داشت کوکائین را اط طریق هواپیما قاچاق کند، گچ پای خود را از این مخدر ساخت. او برای اینکه همه چیز طبیعی باشد پای خود را شکسته و از آن عکس رادیلوژی نیز تهیه کرده بود. او تقربا به هدف خود رسیده بود تا اینکه مقامات منابع دیگری از کوکائین را در چمدان او کشف کرده و تصمیم گرفتند گچ پای او را نیز آزمایش کنند.
 • هوا در داخل هواپیما با همان تکنولوژی فیلتر می شود که در بیمارستان ها وجود دارد. بنابراین با اینکه ممکن است سینی شما محل وجود میکروب ها باشد اما مطمئنا هوا تمیز است.

واقعیت هایی در مورد هواپیما و بیماری ها و باکتری ها

 • مسافران هواپیماهای مسافربری منبع میکروب ها می باشند. یک مطالعه نشان داده است ۶۰ درصد از سینی های هواپیما دارای میکروب ها می باشند. علاوه بر این پتوهای هواپیما تقریبا بین هر ۵ تا ۳۰ روز شسته می شوند.
 • یک زن سعی داشت تا یک بچه ببر را از طریق هواپیما قاچاق کند بنابراین او آن را درون یک چمدان پر از ببرهای اسباب بازی قرار داد. با این حال زمانی که اشعه ایکس نشان داد یکی از اسباب بازی ها دارای استخوان می باشد، طرح او از بین رفت.
 • یک زن در پرواز فلوریدا سعی داشت تا سر یک انسان را همراه با مو، پوست و دندان از هائیتی قاچاق کند. او قصد داشت تا از طریق این سر، ارواح شیطانی را از خود دور کند. او به اتهام قاچاق سر یک انسان به ایالات متحده بدون وجود مدارک و اسناد متهم شد. همچنین او متهم به عدم اعلام وجود سر انسان و همچنین انتقال مواد خطرناک از طریق هواپیما شد.
 • در سال ۲۰۰۲ یک مرد تلاش کرد تا دو میمون را در لباس زیر خود به داخل هواپیما قاچاق کند. او دستگیر شده و به مدت ۵۷ روز زندانی شد.

واقعیت هایی در مورد هواپیما در خصوص اولین پروازها

 • چارلز لیندبرگ (Charles Lindbergh) یکی از مشهورترین خلبانان در طول تاریخ است. او که با نام های لاغر (Slim)، لیندی خوش شانس (Lucky Lindy) و عقاب تنها (The Lone Eagle) نیز شناخته می شود، مخترع، افسر نظامی، نویسنده، کاشف و فعال اجتماعی بود. او همچنین از دوستان نزدیک هنری فورد بوده است.
 • چارلز لیدنبرگ اولین کسی بود که به تنهایی و بدون توقف در سراسر اقیانوس اطلس پرواز کرده و در تاریخ ۲۰ و ۲۱ می ۱۹۲۷ از نیویورک به پاریس رفت. این سفر ۳۶۳۱ مایل بوده و ۳۳ ساعت و ۲۹ دقیقه زمان برد.
 • در سال ۱۹۴۷ چاک ییگر (Chuck Yeager) اولین فردی بود که توانست سریعتر از سرعت صوت پرواز کند.
 • بین ۱۴ و ۱۵ ژوئن ۱۹۱۹ هواپیماهای بریتانیایی جان آلکاک (John Alcock) و آرتور براون (Arthur Brown) برای اولین بار پروازی بدون توقف را از روی اقیانوس اطلس انجام دادند. آن ها از نیوفانلند کانادا به ایرلند پرواز کردند. از آنجا که تعداد کمی نامه های پستی نیز در هواپیمای آن ها وجود داشت می توان گفت که آن ها اولین پرازهای پست هوایی را نیز انجام داده اند.
 • در سال ۱۹۸۶ یک هواپیما به نام وویجر (Voyager) بدون فرود و یا سوخت گیری توانست در سراسر جهان پرواز کند.
 • اگزوز هواپیما بیشتر از سوانح هوایی باعث کشته شدن افراد می شود. سالانه در حدود ۱۰ هزار نفر در اثر آلاینده های سمی خارج شده از هواپیما کشته می شوند.
 • بر اساس گزارش مجله ماکسیم (Maxim) ارتعاشات و سطوح پایین اکسیژن در هواپیما می تواند بر میزان توانایی جنسی افراد تاثیر بگذارد.

منبع: www.factretriever.com سایت الی گشت

هتل تیکت وب‌سایت
هتل تیکت مطمئن ترین و بهترین رزرو ها را در کمترین زمان و با بهترین قیمت تقدیم شما خواهد کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.