۱۵ کشور با بالاترين آمار جذب توريسم جنسي کدامند؟

کشورهاي مشهور در حوزه گردشگري جنسي که روسپيگري در آن‌ها قانوني است، عبارتي است که از زمان پيدايش زمين وجود داشته است. در بسياري از کشورها، به ويژه کشورهاي مذهبي، روسپي گري يکي از مسائلي است که توسط دولت ممنوع شده است – چه روسپي ها در مکان‌هاي بسته باشند و چه در مکان‌هاي عمومي. روسپي‌گري يکي از جرم‌هاي ضد شرافت انساني و يا اخلاقيات و قانون نيز محسوب مي‌شود. به هر حال، واقعيت اين است که روسپي‌گري به شکلي پنهاني در تمام دنيا به کار خود ادامه مي‌دهد.
در هر شهر دنيا، مکان‌هايي وجود دارد که آشکارا براي روسپي گري به کار مي‌روند. اگرچه شهروندان مي‌دانند روسپي‌گري ممنوع است اما در مورد وجود چنين مکان‌هايي سخني به ميان نمي‌آورند زيرا به دنبال دردسر نيستند. بنابراين اين گردشگري جنسي تا کنون به رشد خود ادامه داده است. تخمين زده مي‌شود که در حال حاضر چيزي حدود ?? ميليون روسپي در سراسر دنيا وجود دارد.

براي افرادي که معمولا به نقاط مختلف سفر کرده و به دنبال چنين مکان‌هايي هستند، اين فعاليت، علاوه بر روسپي‌گري، گردشگري جنسي نيز نام دارد.


در اين‌جا در مورد ۱۵ کشور که روسپي گري را قانوني دانسته و آن را يک کار عادي مي‌دانند صحبت مي‌کنيم.

۱- تايلند
تايلند با متوسط ۴۵ زن از ميان ۱۰۰۰ نفر که روسپي‌گري را به عنوان شغل خود انتخاب کرده‌اند، نه تنها براي افراد خارجي بلکه براي مردان کشورهاي هم‌جوار نيز بهشت جنسي نام دارد. اکثر گردشگران در پات پونگ، بانکوک هستند و گفته مي‌شود که آن‌جا بهترين مکان براي دستيابي به روسپيان جوان و زيبا با قيمت کم است و يکي از ارزان‌ترين روسپي‌خانه‌ها در جهان و آسيا محسوب مي‌شود. در واقع، تايلند به دليل کارگران جنسي و مردان همجنسگرا نيز شهرت دارد. اگرچه روسپي‌گري در تايلند غيرقانوني است (البته نه کاملا غيرقانوني) اما تا جايي که قانون اجازه مي‌دهد مجاز است و کارگران جنسي آزمايش سلامت جنسي مي‌دهند. ماموران دولتي به دليل سودآور بودن، از روسپي‌گري در تايلند حمايت مي‌کنند.


۲- ژاپن
در واقع، رابطه جنسي در ژاپن و فرهنگ ژاپني يک تابو نيست. اگر عبارت رابطه جنسي را با صفحه کليد ژاپني در ويکي‌پديا و گوگل بنويسيم، تاريخچه عجيبي درمورد آن در ژاپن خواهيم يافت. براي ساکنين ژاپن، باکره بودن تا زمان ازدواج – براي افراد بالاي ?? سال – شرم‌آور است و اين باور وجود دارد که اين افراد، سطح پاييني در جامعه دارند. اين مسئله اخيرا اتفاق نيفتاده است بلکه از دوران امپراطوري ژاپن وجود دارد. در گذشته، زنان، به منظور انگيزه دادن به سربازان، در اختيار آن‌ها قرار مي‌گرفتند و والدين آن‌ها با انجام اين کار موافق بودند.

۳- دانمارک
رابطه جنسي در دانمارک يک مسئله کاملا طبيعي است، بنابراين مردم از آن شرمگين نمي‌شوند. زماني که رابطه جنسي آزاد، يک مسئله معمولي باشد، جاي تعجبي ندارد که کپنهاک به يکي از مقاصد بزرگ گردشگري جنسي و بهترين شهر در اين مسئله تبديل مي‌شود. فروشگاه‌هايي که ابزار جنسي مي‌فروشند در مناطق اطراف، افتتاح شده و روسپي‌خانه‌هايي که کارگران جنسي را به شکلي مهيج نمايش مي‌دهند، به يک منظره کاملا معمولي در اين کشور اسکانديناوي تبديل شده‌اند

۴- ايتاليا
ايتاليا يکي از ثروتمندترين کشورها با ارزش‌هاي تاريخي و فرهنگي به قدمت هزاران سال ست. به هر حال، يک فرهنگ غني، ضرورتا به اخلاقيات جامعه منتقل نمي‌شود. از زمان فوران آشفشان که در آن شهر پومپي که يک شهر باستاني جنسي در ايتاليا بود، به طور کامل از نقشه دنيا پاک شد تا رسوايي جنسي نخست وزير سابق ايتاليا، سيلويو برلوسکوني در ۲۰۱۱ که با روسپيان سطح بالا در ارتباط بود، نام ايتاليا با صنعت جنسي و افسون‌گري گره خورده است. با چيزهايي که در بالا گفته شد، ايتاليا يکي از کشورهايي است که روسپي‌گري را قانوني مي‌داند و به يکي از مقاصد گردشگري جنسي در دنيا تبديل شده است


۵- آلمان
آلمان با ۴۹ کارگر جنسي از ميان هر۱۰۰۰۰ زن، سياست بازي در قبال صنعت روسپي‌گري دارد. بر خلاف ديگر کشورهاي اتحاديه اروپا، در آلمان، روسپي‌گري صنعتي گسترده، سازمان يافته و مجاز است. در واقع، يک مطالعه نشان داد که بيش از۶۰ درصد زنان آلمان به شريک خود خيانت کرده‌اند.

۶- نروژ
در اين فهرست، نروژ، بيشترين حمايت را از کارگران جنسي خود دارد. ممنوعيت فعاليت‌هاي تجارت جنسي که از ۲۰۰۹ اجرا شد، يافتن مشتري را براي روسپي‌ها سخت کرد اما نروژي‌ها حق انتخاب شريک جنسي خود را دارند. به هر حال بايد بدانيد که روسپي‌گري در نروژ غيرقانوني است.

۷- اسپانيا
بدون شک زنان اسپانيايي زيبا و جذاب هستند. اگرچه اسپانيا کشوري با پيوندهاي قوي مسيحيت و کاتوليک است، اما اين کشور به عنوان يکي از بهترين کشورها از نظر جنسي شناخته شده است و روسپي‌خانه‌هاي آن بالاترين قيمت را در اروپا دارند. اخيرا، دادگاه اين قانون را وضع کرده است که کارگران جنسي اسپانيا مشمول قوانين کارگري شده و بعد از بيکاري مي‌توانند از مزاياي بيکاري برخوردار شوند. جالب است نه؟

۸- فنلاند
رابطه جنسي در فنلاند يک مسئله مثبت تلقي مي‌شود و حتي برخي از افراد اين کشور، تصميم مي‌گيرند که ازدواج نکنند تا بدون تعهد، شرکاي خود را عوض کنند. اکثر فنلاندي‌ها طرفدار رابطه جنسي واقعي هستند و اين چيزي است که در فرهنگ جامعه مجاز است. فنلاند از کشورهايي است که روسپي‌گري در آن قانوني است اما نبايد يک شغل سازمان يافته باشد. TEMPEP در۲۰۱۰ مطالعه‌اي را انجام داد که بر اساس نتايج آن ۶۹ %روسپيان اين کشور از مهاجرين هستند.


۹- چين
تحول روز افزون فرهنگ چيني، باعث تغيير در فعاليت جنسي اين کشور شده است. مدرک مي‌خواهيد؟ فقط در ۸سال،۵۰۰۰ فروشگاه ابزار جنسي فقط در يک شهر – پکن – افتتاح و شروع به کار کرد. علاوه بر اين، چين داراي نمايشگاه محصولات جنسي است که شهروندان چيني مي‌توانند به آن‌جا رفته و تجهيزات جنسي را بررسي کنند. ۷۰ % محصولات جنسي در چين توليد مي‌شوند. به همين دليل، چين نيز در اين فهرست قرار مي‌گيرد.

۱۰- مکزيک
مکزيک در فهرست آزادترين کشورها در گردشگري جنسي قرار مي‌گيرد و نوجوان‌هاي آن تا مي۲۰۰۸ بدترين هدف براي اين گردشگري بودند، بنابراين، دولت مکزيک ۷۰۰۰۰۰ نسخه کتاب درمورد رابطه جنسي را در ميان تمام دانش‌آموزان مدارس توزيع کرد. اگرچه روسپي‌گري در مکزيک غيرقانوني است اما در برخي شهرها مانند تيخوانا، قانوني تلقي مي‌شود. دولت مکزيک، روسپي‌گري را براي افراد زير سن قانوني (۱۸ سال و پايين‌تر) غير قانوني مي‌داند. مکزيک به يکي از مشهورترين مقاصد گردشگري جنسي براي جوامع خارجي تبديل شده و يکي از کشورهايي است که روسپي‌گري در آن قانوني است.

۱۱- هلند
در بسياري از کشورها صحبت درمورد روسپي‌گري يک تابو است اما اين قضيه در هلند متفاوت است. روسپي‌خانه‌ها در آن جا يک مسئله ضروري محسوب شده و تمام شهروندان با مسئله روسپي‌گري آشنايي دارند. يکي از چيزهايي که جلب توجه مي‌کند، منطقه چراغ قرمز يا منطقه سرخ است که در آن‌جا روسپيان خدمات جنسي خود را از پشت پنجره به نمايش مي‌گذارند. هلند به يکي از کشورهاي اروپايي که روسپي‌گري در آن قانوني است تبديل شده است اما در چند سال اخير، دولت بسياري از روسپي‌خانه‌ها را به دليل وقوع جرايم ناخواسته تعطيل کرده است.

۱۲- کانادا
کانادا يکي از کشورهايي است که روسپي‌گري در آن مجاز است اما تحت اين قانون: خريد، غير قانوني است و فروش، قانوني. نام کانادا از کلمه Huron-Iroquoia Kanata به معناي دهکده گرفته شده است. اين کشور با پايتخت اتاوا يکي از کشورهايي است که روسپي‌گري را قانوني کرده است. کانادا با مساحت
۹۹۷۰۶۱۰ کيلومتر مربع يک مکان مهم تلقي شده که روسپي‌گري در آن غير قانوني بود. به هر حال در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۳، دادگاه عالي کانادا اين قانون را مغاير با قانون اساسي اعلام کرد. کانادا کشوري توسعه يافته با منابع طبيعي فراوان است. شهرهاي بزرگ کانادا مونترآل، ونکوور و کلگري هستند. اين کشور، خود مسئله روسپي‌گري را قانوني مي‌داند اما وادار کردن ديگران به اين کار، غير قانوني است.

۱۳- برزيل
پرجمعيت‌ترين کشور آمريکاي لاتين برزيل است که در سال‌هاي ۱۹۹۰، حدود یک ميليون روسپي داشته است. نام برزيل از چوب براسيل – يک چوب محلي- آمده است. برزيل يک مزرعه وسيع و جنگل باراني استوايي است. در اين کشور، روسپي‌گري، معروف‌ترين شغل بوده و يک شغل قانوني محسوب مي‌شود.

۱۴- اسرائيل
اين کشور تنها کشور يهودي در دنياست و روسپي‌گري را قانوني مي‌داند. تقريبا ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ زن به صورت غير قانوني به اسرائيل آمده و به عنوان روسپي فروخته شده‌اند. اسرائيل به يکي از بزرگترين و مشهورترين مقاصد گردشگري جنسي در دنيا تبديل شده است. اگرچه گردشگري جنسي در اسرائيل قانوني است و يکي از کشورهاي اروپايي است که روسپي‌گري را مجاز مي‌داند اما دولت اسرائيل، مشاغل سازمان يافته روسپي‌گري مانند روسپي خانه‌ها را غير قانوني مي‌داند.

۱۵- نيوزيلند
اين کشور در ۲۰۰۳ خواهان قانوني کردن روسپي‌گري بود و در همان زمان آن را قانوني اعلام کرد. روسپي خانه‌ها گواهي‌نامه دولتي داشته و تحت نظارت سلامت عمومي و قانون کار، فعاليت مي‌کنند. اين کشور يکي از پربازديدترين مقاصد گردشگري جنسي است.

منبع : مجله کسب و کار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *