Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/hoteltic/public_html/wp-content/plugins/wp-notification-bars/includes/class-wp-notification-bars-shared.php on line 558
چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟ راهنمای جامع مهاجرت به کانادا - هتل تیکت

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟ راهنمای جامع مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا هتل تیکت

بخش مهاجرت به کانادا دارای سه دسته اصلی برنامه است که باید در نظر بگیرید:

اقامت دائم : برنامه های مهاجرت طولانی مدت ، از جمله برنامه های اقتصادی (شامل اکسپرس اینتری ) و حمایت مالی خانواده – اسپانسرشیپی کانادا.
مجوزهای کاری : برنامه هایی که به شما امکان می دهند برای مدت محدودی در کانادا کار کنید.
مجوزهای تحصیل : اجازه تحصیل در موسسات تأیید شده ، با امکان کار در طول و بعد از تحصیل و گزینه های انتقال به اقامت دائم.
از گزینه های زیر ، بیشترین وضعیت را کلیک کنید تا دریابید که در صورت امکان کدام گزینه (گزینی) برای انتقال به کانادا در دسترس شما و خانواده است. اگر بیش از یکی از موقعیت های ذکر شده در بالا برای شما صدق می کند ، ما شما را تشویق می کنیم که تحقیق خود را با هر وضعیتی که در ابتدا ذکر شده است شروع کنید. با این حال ، مطمئن شوید که گزینه (های) بالقوه دیگر را نیز مرور کنید.

اگر هیچ یک از موقعیت های ذکر شده برای شما صدق نمی کند ، امیدتان را از دست ندهید – ممکن است هنوز واجد شرایط راه های مهاجرت به کانادا باشید. طیف وسیعی از گزینه های ذکر شده در زیر را بررسی کنید تا دریابید که کدام مسیر ممکن است برای شما مناسب باشد و از سایت دولت کانادا Come to Canada برای بررسی صلاحیت خود استفاده کنید.

درخواست ویزا

درخواست ویزا کانادا
شما به دو صورت می‌توانید برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنید:

 1. درخواست آنلاین ویزای کانادا

مدارک موردنیاز را باید تکمیل کرده و ترجمه نمایید. فرم مربوط به اطلاعات خود را که برای سفارت بسیار مهم است به زبان انگلیسی تکمیل کنید.

کلیه مدارک را اسکن کرده و در سایت سفارت باید آپلود کنید. به درخواست آنلاین ویزای کانادا زودتر از درخواست حضوری پاسخ داده می‌شود.

در انتهای ثبت‌نام ۱۸۵ دلار کانادا را باید به‌صورت آنلاین پرداخت نمایید.

 1. درخواست حضوری ویزای کانادا

شما باید با توجه به شرایط خود یکی از شهرهایی که VAC در آن مستقر است را انتخاب کنید. بیشتر ایرانی‌ها به ارمنستان سفر می‌کنند، زیرا در این کشور در دو روز متوالی پرواز به ایران می‌باشد.

شما در ارمنستان هزینه کمتری را نسبت به دیگر شهرها متقبل خواهید شد. شما باید با مدارک و همین‌طور رسید پرداخت ۱۸۵ دلار کانادا به سفارت مراجعه نمایید.ارائه مدارک و کل کار شما حدود یک ساعت طول خواهد کشید و پس‌ازآن شما می‌توانید به ایران بازگردید.

ارزیابی از طریق IRCC

ارزیابی مهاجرت به کانادا
ارزیابی کنید که واجد شرایط هستید درخواست کنید

آیا می خواهید برای کار، تحصیل، بازدید، مسافرت و یا اقامت دائم به کانادا بیایید؟

چند سوال برای پاسخ به اینکه چه برنامه های مهاجرتی را می توانید درخواست کنید، پاسخ دهید. هر برنامه مهاجرتی دارای الزامات متفاوت و کاربردی است. شما برای تکمیل فرم حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نیاز دارید.

شما ممکن است سوالات خود را در مورد:

• ملیت
• سن
• توانایی زبانی
• اعضای خانواده
• تحصیلات
• تجربه کاری
• درآمد و یا ارزش خالص
• جزئیات هر پیشنهاد شغلی

بر اساس پاسخهای شما، به شما اطلاع خواهند داد که برنامه هایی که ممکن است واجد شرایط باشید، و بسیار دقیق است.

اگر واجد شرایط باشید، سایت به شما یک لیست کامل از دستورالعمل ها در مورد آنچه که بعدا می خواهید انجام دهید خواهد داد

سایت ارزیابی مهاجرت به کانادا

مهاجرت اقتصادی به کانادا

نمای کلی اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا هتل تیکت

اکسپرس اینتری کانادا
اکسپرس اینتری برای چه کسانی مناسب است ؟

برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا یکی از راه های مهاجرت به کانادا برای کارگران ماهر خارجی ، بازرگانان و فارغ التحصیلان با مهارت به زبان انگلیسی و یا فرانسوی مناسب است در کنار سایر مدارک که باید امتیاز لازم برآورده شود. افراد در هر سنی ممکن است کاندیدا شوند ، اما اولویت متخصصان جوان تر است که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند زیرا امتیاز بلاتری خواهند داشت، اما در هر سن امتیاز لازم را برآورد کنید واجد شرایط جهت اقدام برای این برنامه خواهید بود.

از ژانویه ۲۰۱۵ ، افراد واجد شرایط می توانند از طریق این سیستم برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. اکسپرس اینتری در سه برنامه کلی تحت فدرال انجام میشود ، برنامه فدرال شامل: طبقه کارگر ماهر فدرال ، کلاس تجربه کانادایی و کلاس معاملات ماهر فدرال میباشد.

به داوطلبان براساس تحصیلات ، سابقه شغلی و سایر مدارک ، امتیاز میدهند( تا ۱۲۰۰ امتیاز ) و در مقابل سایر نامزدها در استخر اکسپرس اینتری قرار میگیرند

هنگامی که قرعه کشی از استخر ورودی اکسپرس اینتری انجام میشود ، از کاندیداهایی که امتیاز بالاتر دارند برای اقامت دائم کانادا دعوت میشود درخواست کنند . کاندیداها در حالی که در استخر حضور دارند ، می توانند با ارسال مدارک جدید ، به عنوان مثال با ارتقا نمره آزمون زبان و ارائه مدرک یا افزایش تجربه کاری ، تلاش کنند تا امتیاز خود را افزایش دهند و بدین ترتیب رتبه بندی شوند و دعوتنامه دریافت کنند.

علاوه بر این ، اگر برای برنامه فدرال امتیاز لازم را کسب نکنید یک نامزد می تواند از طریق برنامه های نامزدی استانی ، دعوتنامه دریافت کند اما ممکن است روند پروسه بسیار طولانی شود . در برنامه نامزدی استانی در حالت عادی به امتیاز شخص توجه چندانی نمیشود بلکه با توجه به نیاز اسنان در برخی مشاغل، تخصص های مورد نیاز استان دعوتنامه صادر میشود

بیش از ۸۰ درصد برنامه های کانادا برای کسب اقامت از اکسپرس اینتری میگذرد به طور مستقیم و غیر مستقیم این فرایند کاملاً آنلاین است و پیگیری وضعیت برنامه آسان است.

علاوه بر این با این برنامه شما مستقیم اقامت کانادا را کسب میکنید و میتوانید مشغول به کار شوید بدون محدودیت که این خود از نظر اقتصادی بسیار اهمیت دارد

اگر خودتان این مراحل را انجام دهید ، حدود ۱۵۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار ، شامل مدرک زبان ، اخذ اسناد لازم ترجمه وغیره و پرداخت هزینه های دولتی است.

استخدام شخصی برای انجام مراحل ( یعنی یک وکیل یا مشاور ) مستلزم هزینه های اضافی است ، اما این برنامه ای است که بسیاری از کلاینت های ما فکر می کنند ارزش آن بیشتر است

حدود ۴-۶ ماه بعضا یکسال از زمان ارائه درخواست. پیش از این ، ممکن است زمان بیشتری برای انجام هرگونه تست مربوطه و به دست آوردن مدارک لازم باشد.

موفقیت در این سیستم تضمینی نمیباشد، زیرا دولت کانادا تنها برای تعدادی از نامزد های استخر اکسپرس اینتری دعوتنامه ارسال میکند. با این حال از زمان راه اندازی اکسپرس اینتری حداقل امتیاز لازم برای دریافت دعوتنامه به میزان قابل توجهی کاهش یافته است

طبقه کارگر ماهر فدرال (FSWC) :
برای کسانی که بیش از یک سال سابقه کار تخصصی دارند.
کلاس تجربه کانادا (CEC) :
مناسب برای متخصصان خارجی ، که تجربه کار قانونی در کانادا را کسب کرده اند (به عنوان مثال ، از طریق برنامه IEC) و اکنون که به دنبال اقامت دائم هستند.
کلاس معاملات تجاری ماهر (FSTC) :
برای افرادی که دارای صلاحیت در تجارت ماهر هستند ، طراحی شده است.
برنامه نامزد استان (PNP) :
استان ها و قلمروهای کانادا می توانند به افرادی که در برنامه اکسپرس اینتری برنامه استانی انتخاب کردند و علاقمند به زندگی و کار در یک استان یا قلمرو خاص هستند ، دعوتنامه بدهند.
معیارهای مربوط به هر برنامه متفاوت است و امکان پذیر بودن بیش از یک برنامه ممکن است. به عنوان مثال ، اگر شما یک تجربه کار خارجی و کانادایی داشته باشید ، ممکن است واجد شرایط برای FSWC و CEC باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد این برنامه ها ، به راهنمای ورود به سیستم اکسپرس اینتری کانادا مراجعه کنید

افراد ماهر خارجی که حداقل یک سال تجربه کار ماهرانه در کانادا طی سه سال گذشته داشته اند.

داوطلبان زیر کلاس Experience Canada باید یک نمایه اکسپرس اینتری ایجاد کنند و از آنها دعوت می شود قبل از ارسال درخواست از طریق Express Enterry برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند (برای جزئیات بیشتر به بالا مراجعه کنید).

نامزدها حداقل یک سال سابقه کار در کانادا را ایجاد کرده اند. این یک عامل بسیار ارزشمند تحت سیستم جامع رتبه بندی (CRS)است ، و به همین ترتیب ، به این متقاضیان می دهد “شروع سر” در برابر سایر نامزدها در این استخر.
از آنجا که مستندات مورد نیاز حداقل است ، برنامه ها به سرعت ، اغلب در طی سه تا چهار ماه پردازش می شوند.
متقاضیان لازم نیست اثبات بودجه تسویه حساب را نشان دهند.

اگر خودتان این مراحل را انجام دهید ، حدود ۱۵۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار ، شامل ارزیابی های تخصیلی و زبانی ، اخذ مدارک مورد نیاز بعضا ترجمه های لازم و پرداخت هزینه های دولتی کانادا.

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) قصد دارد تا طی شش ماه برنامه های مربوط به درخواست ها را پردازش کند ، اگرچه در بسیاری از موارد برنامه های کاربردی تجربه کلاس کانادا با سرعت بیشتری پردازش می شوند.

صلاحیت این برنامه تضمین نمی کند که دعوت نامه درخواست درخواست صادر شود یا اقامت دائم اعطا می شود.

متخصصان و کارگران ماهر در سراسر جهان که می خواهند به طور دائم به کانادا مهاجرت کنند.

افراد علاقه مند طبق سیستم امتیاز FSWC ارزیابی می شوند و برای این که واجد شرایط باشند باید حداقل ۶۷ امتیاز در این شبکه (از ۱۰۰) کسب کنند. امتیازات برای سن ، توانایی زبان ، سطح تحصیلات ، تجربه کار اعم از نامزدی پیشنهاد شغلی یا برخی از عوامل سازگاری اهدا می شود.

داوطلبان واجد شرایط باید نمایه ورود به سیستم اکسپرس اینتری را ایجاد کنند و از آنها دعوت می شود که قبل از ارسال درخواست از طریق ورود به ورودی ، درخواست کنند (برای جزئیات بیشتر به بالا مراجعه کنید).

از آنجا که این برنامه مهاجرتی پرچمدار کانادا است ، سالانه ده ها هزار نفر از افراد تازه وارد به عنوان اقامت دائم پذیرفته می شوند. این یک فرصت منحصر به فرد برای افراد و خانواده ها در سراسر جهان برای حرکت به کانادا فراهم می کند ، حتی اگر آنها پیوندهای قبلی با کانادا نداشته باشند.

اگر خودتان این مراحل را انجام دهید ، حدود ۱۵۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار ، شامل ارزیابی های تحصیلی و مدرک زبان ، اخذ اسناد، بعضا ترجمه ها و پرداخت هزینه های دولتی است.

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام کرده است طی شش ماه قصد دارد درخواست های را پردازش کند.

صلاحیت این برنامه تضمین نمی کند که دعوتی برای درخواست مهاجرت به کانادا صادر شود یا اقامت دائم اعطا شود.

معاملات تجاری ماهر

بازرگانان واجد شرایط و با تجربه از سراسر جهان که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند.

داوطلبان واجد شرایط باید نمایه ورود به سیستم اکسپرس اینتری را ایجاد کنند و از آنها دعوت می شودکه قبل از ارسال درخواست از طریق ورود به ورودی ، درخواست کنند (برای جزئیات بیشتر به بالا مراجعه کنید).

IRCC پیش از این فقط برای کاندیداهای تجارت ماهر فدرال ، قرعه کشی ویژه برنامه ای را انجام داده بود ، با آستانه قطع CRS بسیار پایین تر از آنچه که دیگر کاندیداها به منظور دعوت به درخواست استفاده کرده اند ، انجام داده است.
یکی از راه های واجد شرایط بودن به عنوان یک تاجر ، دریافت پیشنهاد شغلی در تجارت خود از یک کارفرمای کانادایی است. علاوه بر کمک به شما در واجد شرایط بودن ، می توانید امتیازهای اضافی CRS را نیز برای پیشنهاد شغل دریافت کنید. این شانس دعوت شما برای درخواست را افزایش می دهد.
معیارهای توانایی زبان برای ورود به استخر اکسپرس اینتری برای نامزدهای تجاری ماهر فدرال پایین تر از آنچه برای نامزدهای FSWC و CEC تعیین شده است.

اگر خودتان این مراحل را انجام دهید ، حدود ۱۵۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار ، شامل ارزیابی های مدرک تحصیلی و زبانی ، اخذ اسناد و پرداخت هزینه ها.

مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) قصد دارد تا طی شش ماه درخواست های افراد را پردازش کند.

صلاحیت این برنامه تضمین نمی کند که دعوتی برای درخواست مهاجرت به کانادا صادر شود یا اقامت دائم اعطا شود.

برنامه های استانی

برنامه های نامزدی استانی PNP کانادا
درباره برنامه های نامزدی استانها بیشتر بیاموزید

افرادی که قصد اقامت در استان خاصی را دارند و می توانند توانایی خود را برای اقتصاد استان ثابت کنند. جریان های PNP معمولاً از طریق ارتباطات قبلی با استان ، از طریق تجربه کار ، تحصیل یا ارتباطات خانوادگی ، است ، اگرچه در برخی موارد ممکن است برخی از افراد بدون ارتباط قبلی با استان ، صلاحیت استفاده یا دعوت به درخواست را داشته باشند.به این صورت بودند

PNP ها مسیری دو مرحله ای را برای اقامت دائم ارائه می دهند. افراد واجد شرایط ابتدا باید برای ارائه گواهی نامزدی استان ، به استان مراجعه کنند. پس از اخذ این گواهینامه ، متقاضیان می توانند برای اقامت دائم به دولت فدرال مراجعه کنند. دولت فدرال پذیرش جنایی و پزشکی متقاضی را در کانادا بررسی می کند.

برخی از جریان های PNP با سیستم Express Entry که در بالا بیان شد ، تراز شده اند . اینها به عنوان جریانهای پیشرفته شناخته می شوند. یک گواهی نامزدی به دست آمده از طریق یک جریان پیشرفته PNP ، موجب می شود که به یک کاندیدای ورود به سیستم ۶۰۰ امتیاز اضافی سیستم رتبه بندی جامع (CRS) اعطا شود ، به طور موثر تضمین می کند که دعوت نامه درخواست (ITA) برای مهاجرت به کانادا در قرعه کشی بعدی از طرف صادر می شود. استخر ورودی اکسپرس اینتری . درخواست اقامت دائم توسط دولت فدرال با هدف زمان پردازش شش ماه یا کمتر از اولویت دریافت می شود. ( در مواردی تا یکسال نیز زمانبر بوده است )

جریانهای PNP که مطابق با Express Entry نیستند ، به عنوان جریانهای اصلی شناخته می شوند. گواهی نامزدی به دست آمده از طریق یک جریان PNP پایه ، نمره Express Entry CRS یک نامزد را تغییر نمی دهد. در واقع ، افراد واجد شرایط ممکن است بدون داشتن نمایه ورود به اکسپرس اینتری ، از یک جریان PNP پایه استفاده کنند ، و جریان های پایه PNP ممکن است مسیری را برای اقامت دائم برای افرادی که واجد شرایط ورود به استخر اکسپرس اینتری نیستند ارائه دهند

برای این واقعیت است که می توان گفت اقامت دائم که از طریق PNP پذیرفته شده اند ، مستقیم توسط استان مقصد خود انتخاب شده اند – آنها می توانند با دانستن اینکه مستقیم توسط استان خود که دوست داشتند انتخاب شدند در استان مستقر شوند.

گذشته از این مزیت عاطفی تر ، مزایای عملی نیز وجود دارد. برای نامزدهای ورود به اکسپرس اینتری که هنوز آستانه قطع CRS را در تساوی اکسپرس وارد نکرده اند ، جریانهای تقویت شده PNP این فرصت را دارند که ۶۰۰ امتیاز CRS اضافی را بدست آورند ، در نتیجه صدور ITA. برای افراد واجد شرایط ورود به ورودی ، جریانهای PNP پایه ، درهای مهاجرت اقتصادی به کانادا را باز می کنند.
یعنی کسانی که امتیاز لازم را برای شرکت در اکپسرس اینتری به دست نمیاورند ممکن است واجد شرایط برنامه استانی PNP باشند.

این به استان و برنامه بستگی دارد. بعضی از استانها به افراد اجازه می دهند بدون علاقه به مهاجرت به استان خود بطور رایگان ثبت نام کنند ، در صورت صدور دعوت نامه به درخواست PNP و یا درخواست بعدی ارسال می شود ، هزینه هایی را نیز پرداخت می کنند. سایر جریان های PNP به صورت مبتنی بر سرویس اول ارائه می شوند و در نتیجه هزینه پردازش از جلو درخواست می شود.

از آنجا که این یک فرایند دو مرحله ای است ، زمان پردازش برنامه شامل یک مرحله پردازش استانی و یک مرحله پردازش فدرال است و هر دو مرحله باید با در نظر گرفتن زمان کلی که ممکن است از ابتدا تا به پایان برسد در نظر گرفته شود.

مرحله فدرال : برای جریان های پیشرفته PNP ، زمان پردازش فدرال معمولاً زیر شش ماه است. برای جریان های پایه PNP ، میانگین زمان پردازش در مرحله فدرال ۱۵ تا ۱۹ ماه است (از فوریه ۲۰۱۹).

متقاضیان باید قصد زندگی در استان مورد نظر خود را داشته باشند. پس از اعطای اقامت دائم کانادا ، ساکنان دائم حق زندگی و کار در هر استان یا قلمرو کانادا را دارند.

مهاجرت به کانادا هتل تیکت

مهاجرت آتلانتیک

برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک کانادا
درباره برنامه مهاجرت آتلانتیک یکی از راه های مهاجرت به کانادا بیشتر بیاموزید

افراد دارای پیشنهاد شغلی در یکی از استان های آتلانتیک ، یعنی نوا اسکوشیا ، نیوبرانزویک ، جزیره پرنس ادوارد یا نیوفاند لند و لابرادور.

AIPP به سه برنامه زیر برنامه تقسیم می شود:

برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک (AIPP)
برنامه ماهر آتلانتیک (AHSP) بخشی از برنامه AIPP
برنامه ماهر برای واسطه اقیانوس اطلس و
برنامه تحصیلات تکمیلی آتلانتیک.
نمودار اطلاعاتی زیر ، ارائه شده توسط مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) ، روند AIPP گام به گام را برای مهاجرت به کانادا نشان می دهد.

متقاضی مجرد مبلغ پردازش ۸۲۵ دلار و حق اقامت دائم ۵۰۰ دلار را پرداخت می کند و این مبلغ را به ۱٫۳۲۵ دلار می رساند. اگر همسر یا شریک زندگی در نظر گرفته شود ، همان هزینه ها اعمال می شود (یعنی ۱،۳۲۵ دلار به دو قسط تقسیم می شود). هزینه کودکان وابسته ۲۲۵ دلار برای هر کودک است.

IRCC در صدد پردازش برنامه های مربوط به اقامت دائم ارسال شده از طریق این برنامه طی شش ماه باشد.

متقاضیان باید از یک کارفرمای تعیین شده در یکی از استان های اقیانوس اطلس یک پیشنهاد شغلی داشته باشند و قصد دارند در استان مقصد خود زندگی کنند. این برنامه مثل دیگر برنامه تضمینی نمیباشد.

مهاجرت کبک

افراد و خانواده هایی که می خواهند به طور دائم در استان کبک سکونت کنند ، تنها استان عمدتاً فرانسوی زبان کانادا ، ساکن شهر مونترال است.

کبک مهاجران اقتصادی خود را که دارای گواهی انتخاب کبک (CSQ) هستند ، انتخاب می کند. با داشتن CSQ ، شخص می تواند برای اقامت دائم به دولت کانادا مراجعه کند. گواهینامه ها به کارگران ماهر تحت برنامه مهارت کارگر کبک ، به دانشجویان بین المللی ، فارغ التحصیلان و افراد ماهر در کبک تحت برنامه تجربه کبک (PEQ) و به افراد مختلف تجاری تحت یکی از برنامه های مهاجرت تجاری کبک (به شرح زیر) صادر می شود. )

, , , , ,

برای دانشجویان ، فارغ التحصیلان و افراد ماهر در کبک با توانایی فرانسوی – یا انتظار معقول از اینکه در نهایت بتوانند چنین توانایی را ثابت کنند – PEQ راهی را برای اقامت دائم ارائه می دهد که به دعوت به درخواست یا دستیابی به امتیازهای کلی بستگی ندارد.

پس از به دست آوردن CSQ و متقاضی می تواند برای اقامت دائم به دولت کانادا مراجعه کند ، هزینه های درخواست فدرال مبلغی با هزینه پردازش ۸۲۵ دلار و حق اقامت دائم ۵۰۰ دلار (کل ۱٫۳۲۵ دلار) به علاوه ۱،۳۲۵ دلار برای همسر همراه دارد. یا شریک زندگی (به هزینه پردازش ۸۲۵ دلار و حق اقامت دائم ۵۰۰ دلار) و ۲۲۵ دلار برای هر کودک همراه تقسیم می شود.

PEQ: زمان پردازش برای به دست آوردن CSQ تحت PEQ نسبتاً کوتاه است ، و معمولاً کمتر از یک ماه.

QSWP: زمان پردازش به طور کلی تحت این برنامه طولانی تر است ، از متقاضیان معاف از کلاه گرفته تا چند ماه برای متقاضیان منظم. با این حال ، دولت کبک یک سیستم جدید مدیریت برنامه کاربردی Express Entry را برای این برنامه معرفی کرده است ، که آن را از یک سیستم تازه وارد ، اول خدمت (یا مبتنی بر عرضه) به یک سیستم مبتنی بر تقاضا منتقل می کند که محدودیتی را تعیین می کند. در برنامه های دریافت شده این باید منجر به کاهش زمان پردازش شود.

پس از صدور CSQ ، زمان پردازش فدرال تقریباً ۱۵ تا ۱۷ ماه است (از فوریه ۲۰۱۹)

کبک فرهنگ و اقتصاد غالباً فرانسوی زبان را ارائه می دهد. اگرچه فرانسوی تحت QSWP در حال حاضر اجباری نیست ، اما از نظر شبکه با امتیاز واجد شرایط وزن قابل توجهی نسبت به انگلیسی دارد. متقاضیان PEQ موظفند توانایی فرانسوی متوسط ​​یا بهتر فرانسه را اثبات کنند تا در این برنامه برای یک CSQ مورد تأیید قرار گیرند.

سرمایه گذاری کبک

افراد با ارزش خالص دارایی بالا که مایل به سرمایه گذاری غیرفعال در استان کبک هستند.

براساس آیین نامه برنامه های تجدیدنظر شده در سال ۲۰۱۸ ، متقاضیان یک سرمایه گذاری ۵ ساله مدت ۱٫۲۰۰،۰۰۰ دلار CAD را با یک شرکت فرعی Investissement Québec انجام می دهند که برای آن اتباع خارجی با یک واسطه گر مالی مجاز به شرکت در این قرارداد شده اند. یا سود این مبلع ۳۳۰-۳۵۰ هزار دلار غیر قابل بازگشت

توافق نامه سرمایه گذاری یکی از اسنادی است که باید با درخواست صدور گواهینامه انتخاب ، دو قبله (CSQ) ارائه شود ، که باید قبل از متقاضی و اعضای خانواده همراه وی ، در صورت امکان ، درخواست مهاجرت به کانادا را بدست آورید.

سرمایه گذاری منفعل توسط دولت کبک تضمین شده است و کارگزاران و شرکت های معتبر امکان تامین مالی این سرمایه گذاری را ارائه می دهند. و تنها برنامه مهاجرت کانادا بدون مدرک زبان.

مبلغی که توسط دولت کبک تعلق گرفته است مبلغ ۱۵٫۲۳۵ دلار برای متقاضی اصلی است. این هزینه کل پرونده را شامل می شود ، و هیچ هزینه دیگری برای اعضای خانواده همراه برای کبک قابل پرداخت نیست.

پس از به دست آوردن CSQ و متقاضی می تواند برای اقامت دائم به دولت کانادا مراجعه کند ، هزینه های درخواست فدرال مبلغ یک پردازش ۱٫۵۷۵ دلار و حق اقامت دائم ۵۰۰ دلار (کل ۲،۰۷۵ دلار) به علاوه ۱،۳۲۵ دلار برای همسر همراه است. یا شریک زندگی (به هزینه پردازش ۸۲۵ دلار و حق اقامت دائم ۵۰۰ دلار) و ۲۲۵ دلار برای هر کودک همراه تقسیم می شود.

از فوریه سال ۲۰۱۹ ، IRCC زمان پردازش فدرال را در ۴۷ ماه ذکر کرده است. این شامل زمانی نیست که دولت کبک برای پردازش درخواست اولیه نیاز داشته باشد.

کارآفرینی کبک

صاحبان مشاغل با تجربه که مایل به ایجاد یا کسب و کار در استان کبک هستند.

متقاضیان واجد شرایط درخواست گواهی انتخاب کبک (CSQ) را ارائه می دهند. ملزومات شامل دارایی خالص حداقل ۳۰۰۰۰۰ دلار و حداقل دو سال تجربه در اداره یک تجارت به دست آمده در پنج سال گذشته است. در صورت وجود ، با یک CSQ ، متقاضی و اعضای خانواده همراه وی ، در صورت امکان ، می توانند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

در چرخه های ورودی قبلی ، متقاضیان دارای توانایی فرانسوی مجاز به اعمال خارج از سهمیه تعیین شده بودند و نسبت به سایر متقاضیان این مزیت را داشتند. این خط مشی ممکن است برای چرخه های ورودی آینده باشد یا نباشد.

هزینه های پرداخت شده توسط دولت کبک برای متقاضی اصلی مبلغ ۱،۰۶۲ دلار است که هزینه های بیشتر آن ۱۶۸ دلار برای همسر یا شریک همراه و ۱۶۸ دلار برای هر فرزند وابسته است.

پس از به دست آوردن CSQ و متقاضی می تواند برای اقامت دائم به دولت کانادا مراجعه کند ، هزینه های درخواست فدرال مبلغ یک پردازش ۱٫۵۷۵ دلار و حق اقامت دائم ۵۰۰ دلار (کل ۲،۰۷۵ دلار) به علاوه ۱،۳۲۵ دلار برای همسر همراه است. یا شریک زندگی (به هزینه پردازش ۸۲۵ دلار و حق اقامت دائم ۵۰۰ دلار) و ۲۲۵ دلار برای هر کودک همراه تقسیم می شود.

از ژوئن سال ۲۰۱۹ ، دولت فدرال زمان پردازش ۴۷ ماه را لیست می کند. این مدت زمان لازم برای اخذ CSQ از دولت کبک را شامل نمی شود.

متقاضیان باید قصد زندگی در استان کبک را داشته باشند و مثل دیگر برنامه ها تضمینی نمیباشد.

, , , , ,

خود اشتغالی کبک

افراد ماهر خود اشتغالی با دارایی خالص حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار و حداقل دو سال تجربه در حرفه تجارت که مایل به انجام فعالیت در کبک هستند.

متقاضیان واجد شرایط درخواست گواهی انتخاب کبک (CSQ) را ارائه می دهند. در صورت وجود ، با یک CSQ ، متقاضی و اعضای خانواده همراه وی ، در صورت امکان ، می توانند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

در حالی که تحت اکثر برنامه های مهاجرت اقتصادی کانادا ، اثبات خود اشتغال یا به طور کلی به عنوان یک تجربه کاری شناخته نمی شود ، برنامه خود اشتغالی کبک خود اشتغالی را ارتقا می بخشد و راهی برای اقامت دائم در کانادا به افراد خود اشتغالی ارائه می دهد.

هزینه های پرداخت شده توسط دولت کبک برای متقاضی اصلی مبلغ ۱،۰۶۲ دلار است که هزینه های بیشتر آن ۱۶۸ دلار برای همسر یا شریک همراه و ۱۶۸ دلار برای هر فرزند وابسته است.

پس از به دست آوردن CSQ و متقاضی می تواند برای اقامت دائم به دولت کانادا مراجعه کند ، هزینه های درخواست فدرال مبلغ یک پردازش ۱٫۵۷۵ دلار و حق اقامت دائم ۵۰۰ دلار (کل ۲،۰۷۵ دلار) به علاوه ۱،۳۲۵ دلار برای همسر همراه است. یا شریک زندگی (به هزینه پردازش ۸۲۵ دلار و حق اقامت دائم ۵۰۰ دلار) و ۲۲۵ دلار برای هر کودک همراه تقسیم می شود.

از ژوئن سال ۲۰۱۸ ، IRCC زمان پردازش فدرال را در ۱۶ ماه ذکر می کند. این شامل زمانی نیست که دولت کبک برای پردازش درخواست اولیه نیاز داشته باشد.

متقاضیان باید قصد زندگی در استان کبک را داشته باشند و مثل دیگر برنامه ها تضمینی نمیباشد.

استارتاپ کانادا

کارآفرینان با مهارت و پتانسیل برای ایجاد مشاغل نوآورانه در کانادا که می توانند برای کانادایی ها شغل ایجاد کرده و در مقیاس جهانی به رقابت بپردازند. برنامه راه اندازی کارآفرین علاوه بر این نسبتاً جدیدی برای انتخاب برنامه های مهاجرت تجاری به کانادا است.

متقاضیان همچنین با حمایت یک سازمان تعیین شده (این لیست شامل صندوق های سرمایه گذاری ، گروه های سرمایه گذار فرشته و انکوباتورهای تجاری) می توانند نیازهای زبان را برآورده و اثبات صندوق های تسویه حساب را ارائه دهند.

متقاضیان واجد شرایط که گواهی تعهد و نامه حمایت از سازمان صادر شده را دریافت کرده اند ، می توانند قبل از ارائه درخواست اقامت دائم ، اجازه کار کوتاه مدت را کسب کنند.

در زمان دریافت اقامت دائم ، متقاضیان باید:

مدیریت فعال و مداوم تجارت از داخل کانادا را فراهم کنید.
نشان می دهد که یک بخش اساسی از فعالیت های تجاری در کانادا اتفاق می افتد. و
نشان می دهد که تجارت در کانادا گنجانیده شده است

با حمایت سازمان مشخص ، متقاضیان موفق در موقعیتی قدرتمند قرار دارند که ایده تجاری خود را در کانادا به یک موفقیت موفق تبدیل کنند.

هزینه درخواست فدرال به مبلغ پردازش ۱،۵۷۵ دلار و حق اقامت دائم ۵۰۰ دلار (کل ۲،۰۷۵ دلار) ، به علاوه ۱،۳۲۵ دلار برای همسر یا شریک همراه (تقسیم شده به هزینه پردازش ۸۲۵ دلار و حق اقامت دائم ۵۰۰ دلار) و ۲۲۵ دلار برای هر کودک همراه.

از فوریه سال ۲۰۱۹ ، IRCC اعلام کرده است که برنامه های کاربردی طی ۱۲ تا ۱۶ ماه پردازش می شوند.

آماده سازی مهم است. متقاضیان نه تنها نیاز به جلب توجه و حمایت از یک سازمان تعیین شده دارند ، اما انجام این کار تضمینی نیست که دولت کانادا نیز از این ایده حمایت کند.

خرید یک تجارت

فرصتی مناسب برای آنهایی که قصد دارند با خرید و یا ایجاد بیزینس در کانادا ویزای کار دریافت ‌کنند
مهاجران تجاری ثروتمند در حال خریدن تجارت ها و تغییر سیاست مالک اٌپراتور (Owner-Operator Policies) کانادا هستند.

*در این برنامه شما با خرید و یا ایجاد یک بیزینس میتوانید اجازه کار در کانادا را دریافت نمایید.
*طبیعی است خرید بیزینس راحت تر است اما توجه داشته باشید که بیزینس های خوب گران هستند و آنهایی که با قیمت های پایین ارائه میشوند چندان مورد اعتماد نخواهند بود.

 • خرید و یا ایجاد یک شغل هر کدام دارای مزایا و معایبی است. به عنوان مثال برای خرید یک بیزینس خوب باید مبلغ زیادی را پرداخت نمایید‌. در عوض شرایط کار به مراتب راحت تر خواهد بود. ایجاد یک شغل نیز دارای این حسن است که چون از ابتدا تحت کنترل شماست از جزئیات آن آگاه هستید و ریسکی برای خرید نمیکنید. اگرچه باید توجه داشته باشید که در این روش ممکن است هزینه های جانبی شما بیشتر باشد‌‌. به طور کل مسیر این برنامه:

خرید و یا ایجاد بیزینس
اخذ تاییدیه LMIA
اخذ مجوز کار Work Permit
شرکت در برنامه Express Entry
اخذ اقامت دائم
شهروندی

در ابتدا لازم نیست اما برای تبدیل به اقامت مینیمم آیلتس ۶ در هر چهار اسکیل و ۲۰۰ امتیاز برای اکپرس اینتری دریافت خواهید کرد این برنامه میتوانید بعد از ورود به کانادا بیزینس مورد نظر را خریداری کنید و غیره

هزینه مشخصی برای این برنامه تعریف نشده است اما پیشنهاد میشود
داشتن سرمایه و پول نقد کافی (حداقل ۱۵۰ هزار دلار کانادا قابل انتقال) داشته باشید
به علاوه هزینه های دولتی که وجود دارد

درحالت عادی ۱-۳ ماه تا دریافت ویزای کار و پس از براورد امتیاز لازم ۶ ماه برنامه اکسپرس اینتری
( فاصله زمانی از زمان اخذ ویزای کار تا اقدام برای اکسپرس اینتری در نظر گرفته نشده است )

این یک برنامه مهاجرتی نیست و نمیتوان آن را مانند برنامه های نیروی متخصص یا کارآفرینی استانی به حساب آورد.
اگر یک تبعه خارجی صاحب کمتر از ۵۰٫۱ درصد شرکت باشد ، توصیه می شود که به عنوان کارمند شرکت ، LMIA را بدست آورند. علاوه بر این ، اگر صاحبان مشاغل متعدد وجود داشته باشد ، فقط یک مالک مجاز به اخذ مجوز کار صاحب عامل خواهد بود.

خود اشتغالی Self Employed

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی Self Employed
درباره برنامه خود اشتغالی کانادا بیشتر بیاموزید

فرد خوداشتغال نیروی کار خارجی است که باید تمام شرایط مهاجرت خوداشتغالی را داشته باشد و علاوه بر همه آنها آفیسر مهاجرت را قانع کند که توانایی راه اندازی بیزینس شخصی خود را دارد. داشتن سابقه مرتبط و هم چنین تصمیم داشتن برای امرار معاش از مسیر خود اشتغالی که در آن تسلط دارید، کلید موفقیت در اخذ اقامت دایم کانادا از طریق خود اشتعالی است.

سابقه کار مرتبط
تمایل به خود اشتغال ماندن در کانادا
داشتن تمایل و توانایی در جهت کمک ویژه به فعالیت تجاری خاصی در کانادا
همچنین فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی باید اثبات کند که توانمندی راه اندازی کسب و کار را در کانادا داشته و میتواند برای خود موقعیت شغلی ایجاد کند.
چه مزیتی دارد؟

در صورت داشتن امتیاز ۳۵ میتوانید برای این برنامه اقدام کنید.

درخواست شماهزینه پردازش (۱۵۷۵ دلار) و حق اقامت دائم (۵۰۰ دلار)

۲۳ ماه ، ممکن است لازم باشد بیومتریک را با برنامه خود ارائه دهید. این زمان پردازش شامل زمانی است که شما برای ارائه بیومتریک خود نیاز دارید میشود.

در انتها باید بتوانید به آفیسر ثابت کنید که توانایی و قصد این را دارید که در کانادا به صورت خود اشتغالی کار کنید و طرح مناسبی برای این موضوع بتوانید ارائه دهید که مورد تایید آفیسر قرار بگیرد.

مناطق کم جمعیت / شمالی و روستایی

برنامه مهاجرت روستایی و شمالی کانادا برای کمک به ورود مهاجران کارگر ماهر جدید به جوامع کوچکتر طراحی شده است. این برنامه ۵ ساله مهاجرت فدرال برای کمک به جوامع کوچکتر با افزایش جمعیت و کمبود نیروی کار طراحی شده است ، که برای جذب و حفظ مهاجران جدید تلاش می کنند. این یک برنامه محور جامعه است که هدف آن گسترش منافع مهاجرت است.

متقاضیان باید مطمئن شوند از شروط دولت فدرال و همچنین، شروط خاص منطقه‌ای برخوردار هستند.
پیشنهاد شغلی مناسب و واجد شرایط از جانب یک کارفرما در یکی از مناطق شرکت کننده داشته باشند.
متقاضیان دارای پیشنهاد شغلی می‌توانند درخواست توصیه به منطقه مورد نظر را ارسال کنند.
متقاضیان دارای توصیه منطقه‌ای می‌توانند برای اقامت دائم، درخواست کنند.

الزامات مهاجرت به این مناطق کمتر از سایر برنامه های کلاس اقتصادی است.

متقاضیان باید نشان دهند که تمکن کافی برای تأمین هزینه زندگی خود و خانواده خود پس از مهاجرت به کانادا را دارند. این وجوه باید متعلق به خود آنها باشد.

مهاجرت کلاس خانواده به کانادا

اسپانسرشیپی همسر

همسران و شرکای عادی شهروندان کانادایی و اقامت دائم ، جایی که این زوج می خواهند به طور دائم در کانادا مستقر شوند. یک رابطه عرفی زمانی است که یک زن و شوهر حداقل در مدت ۱۲ ماه در یک رابطه زندگی می کنند که می تواند به عنوان وابسته به هم ثابت شود. همانطور که در تمام برنامه های مهاجرت به کانادا مشاهده می شود ، روابط همجنسگرا مطابق همان معیارهای صلاحیت روابط جنسی مخالف ارزیابی می شود.

در شرایطی که شخص حمایت کننده در خارج از کانادا زندگی می کند ، مسیر حامی مالی Outland راهی است که باید طی کند. این بدان معنی است که درخواست حمایت مالی به یک دفتر ویزا واقع در خارج از کانادا ، به طور معمول در کشور و یا کشور محل اقامت شخص حمایت کننده ارسال می شود ، اگرچه این درخواست در نهایت ممکن است در یک کشور ثالث پردازش شود.

اگر فرد حامی مالی در حال حاضر در کانادا – به عنوان مثال به عنوان کارگر ، دانشجو یا بازدید کننده باشد – مسیر حامی اسپانیا ممکن است گزینه ای باشد. تحت حمایت مالی داخل کشور ، شخص حمایت مالی می تواند مجوز کار آزاد را بدست آورد و به شخص حمایت کننده اجازه می دهد در کانادا کار کند ، تا زمانی که تصمیمی درمورد برنامه دریافت شود.

مهاجرت کلاس خانواده به کانادا به خانواده ها این امکان را می دهد تا با عزیزانشان در کانادا متحد شوند. افراد تحت حمایت در کانادا ممکن است هنگام پردازش برنامه کار کنند.

مبلغ ۱۰۵۰ دلار هزینه ، تقسیم به هزینه حمایت مالی (۷۵ دلار) ، هزینه پردازش متقاضی اصلی (۴۷۵ دلار) و حق اقامت دائم (۵۰۰ دلار).

براساس ابتکاری که در اواخر سال ۲۰۱۶ اعلام شد ، دولت کانادا قصد دارد تا طی ۱۲ ماه درخواست های مربوط به حمایت از همسر یا شریک عرف را پردازش کند. این هدف در اکثریت قریب به اتفاق موارد محقق شده است.

برای پذیرش ، برنامه باید اثبات کند که رابطه مشروع وجود دارد. در صورت عدم اثبات اثبات چنین ارتباطی ، مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) حق امتناع از درخواست را اعمال می کند.

والدین و پدربزرگ، مادربزرگ ها

در طی یک دوره معین ، دولت کانادا به اسپانسرهای احتمالی اجازه می دهد تا یک فرم علاقه به اسپانسر را بصورت آنلاین ارسال کنند. پس از پایان این دوره ، دولت گزیده ای از این حامیان بالقوه را برای ارسال درخواست برای حمایت از والدین (های) یا پدربزرگ و مادربزرگ (خارجی) خود برای مهاجرت به کانادا دعوت کرد. همه حامیان مالی بالقوه که فرم را ارسال کرده اند متعاقباً دعوت به همکاری نمی شوند ، اگرچه ممکن است در مرحله بعدی دعوت شوند.

بیشتر کشورها اجازه نمی دهند والدین و پدربزرگ و مادربزرگ مهاجران و شهروندان طبیعی خود را به عنوان مهاجر تبدیل کنند. بنابراین برنامه والدین و مادربزرگها فرصتی نادر برای این سطح از مهاجرت مبتنی بر خانواده از طریق مجاری قانونی است. والدین و پدربزرگ، مادربزرگها و حامیان مالی ممکن است از تمام حقوق و امتیازات مرتبط با وضعیت اقامت دائم کانادا ، از جمله حق کار در هر مکان در کانادا ، و دسترسی به خدمات درمانی با بودجه عمومی و سایر مزایا برخوردار شوند.

مبلغ کارمزد برای هر فرد حمایت شده ۱،۰۵۰ دلار است که به هزینه حمایت مالی (۷۵ دلار) ، هزینه پردازش متقاضی اصلی (۴۷۵ دلار) و حق اقامت دائم (۵۰۰ دلار) تقسیم می شود.

از فوریه ۲۰۱۹ ، IRCC برنامه های دریافت شده پس از ۱ ژانویه ۲۰۱۷ را در ۲۰ تا ۲۴ ماه پردازش می کند.

تعداد برنامه های پذیرفته شده سالانه معمولاً کمتر از تعداد علاقه به فرم های حمایت شده ارائه می شود ، و در نتیجه باعث ناامید شدن برخی افراد می شود. با این حال ، لازم به ذکر است که کانادا همچنین ویزای فوق العاده ویزای فوق العاده را برای والدین و مادربزرگ ها و شهروندان کانادایی و اقامت دائم ارائه می دهد. هیچ سهمیه سالانه سوپر ویزا وجود ندارد ، بنابراین ممکن است در هر زمان درخواست ارائه شود و زمان پردازش در هفته ها و ماه ها و نه سالها اندازه گیری شود. اما باید توجه داشت که دارندگان سوپر ویزا مجاز به کار در کانادا نیستند و باید دارای بیمه نامه پزشکی پزشکی خصوصی باشند.

اسپانسرشیپی (ren)

کودکان خارجی شهروندان کانادایی و اقامت دائم. کودکان وابسته ممکن است حداکثر ۲۱ سال باشد ، شامل میشود

IRCC برنامه ها را بطور مداوم دریافت می کند – هیچ محدودیتی برای مدت زمان دریافت یا محدودیت در برنامه های دریافتی وجود ندارد. صلاحیت با رابطه خانوادگی بین حامی و شخص حمایت کننده تعیین می شود.

کانادا اخیراً حداکثر سن وابستگی را از ۱۸ به ۲۱ افزایش می دهد ، به اسپانسرهای بیشتری اجازه می دهد تا درخواست کنند و افراد حامی بیشتری نیز به عنوان اقامت دائم در کانادا پذیرش شوند.

مبلغ ۱۰۵۰ دلار هزینه ، تقسیم به هزینه حمایت مالی (۷۵ دلار) ، هزینه پردازش متقاضی اصلی (۴۷۵ دلار) و حق اقامت دائم (۵۰۰ دلار).

زمان پردازش بستگی به محل درخواست شما دارد. مشاهده برای جزئیات بیشتر به RICC بخش Check processing times مراجعه کنید

کودکان پذیرفته شده ممکن است واجد شرایط باشند. اما پروسه مثل سایر برنامه ها تضمینی نمیباشد.

اسپانسری شرایط خاص

یکی از اعضای خانواده ی شما اقامت کانادا را دارد ولی هیچ کسی را کانادا ندارد

اگر یکی از اعضای خانواده ی شما اقامت کانادا را دارد ولی هیچ کسی را کانادا ندارد حتی دوست دختر یا پسری که با آن زندگی کند، میتواند اسپانسر شما و همسر و فرزندان شما شده و شما را به کانادا بیاورد.

۱٫واجد شرایط باشید

 1. برنامه را دریافت کنید
 2. هزینه درخواست خود را پرداخت کنید
 3. درخواست خود را ارسال کنید

شما می توانید یک برادر ، خواهر ، خواهرزاده ، خواهرزاده ، خواهرزاده یا نوه یتیم را حمایت کنید فقط در صورتی که همه این شرایط را برآورده کند

مبلغ ۱۰۵۰ دلار هزینه برای بزرگسال ۲۲ سال به بالا، ۱۵۰ دلار حمایت از یک فرزندان زیر سن، تقسیم به هزینه حمایت مالی (۷۵ دلار) ، هزینه پردازش متقاضی اصلی (۴۷۵ دلار) و حق اقامت دائم (۵۰۰ دلار).

زمان پردازش بستگی به محل درخواست شما دارد. مشاهده برای جزئیات بیشتر به RICC بخش Check processing times مراجعه کنید

در هنگام رسیدن ، از خانواده خود برای حمایت مالی خود استفاده کنید
قادر به برآورده کردن نیازهای اساسی برای خود و خویشاوندان خود باشید
مطمئن شوید که بستگان شما به کمک های اجتماعی نیازی ندارند.

مهاجرت به کانادا هتل تیکت

اسکان و بشر دوستانه

افرادی که به دلیل ترس بنیادین از آزار و شکنجه ، از کشورهای خود فرار کرده اند.

سیستم کانادا دارای دو بخش اصلی است:

برنامه مهاجرت اسکان و انسان دوستانه ، برای افرادی که به خارج از کانادا نیاز به حمایت دارند. آژانس سازمان ملل متحد (UNHCR) به همراه حامیان مالی را برای اسکان مجدد شناسایی می کند. شخص نمی تواند مستقیماً برای مهاجرت به کانادا اقدام کند. پس از شناسایی آنها ، زمان لازم برای رسیدگی به پرونده ها لازم است.
برنامه اسکان در کانادا برای افرادی که درخواست می کنند از داخل کانادا است. این برنامه برای تأمین حمایت از افرادی در کانادا که از ترس بنیادین درمورد آزار و اذیت برخوردار هستند یا در معرض خطر شکنجه ، یا مجازات بی رحمانه یا غیرمعمول در کشور خود قرار دارند ، کار می کند. و یا در کشور دوم هستند اسکان مجدد.

اقدامات اخیر اسکان کانادا به ویژه با توجه به ده ها هزار سوری که از سال ۲۰۱۵ در اسکان در کانادا اسکان داده شده اند ، در سراسر جهان مورد ستایش قرار گرفته است. پناهگاه امنی برای افراد واجد شرایط.

هزینه ها به برنامه بستگی دارد یا اینکه آیا حامیان مالی در برنامه دخیل هستند یا خیر.

زمان پردازش بستگی به محل درخواست شما دارد. مشاهده برای جزئیات بیشتر به RICC بخش Check processing times مراجعه کنید

طبق برنامه سطح مهاجرت چند ساله کانادا ، کانادا در نظر دارد به تدریج تعداد ساکنان دائم جدید پذیرفته شده به عنوان فرد تحت حفاظت بشر دوستانه یا به دلایل بشردوستانه سالانه را افزایش دهد ، از حدود ۴۶،۴۵۰ در سال ۲۰۱۹ به ۴۹٫۷۰۰ در سال ۲۰۲۰ ، با تعداد ۵۱ هزار و ۷۰۰ نفر دیگر که در سال ۲۰۲۱ پذیرفته می شوند. .

اجازه کار موقت کانادا

جاب آفر

جاب آفر در شرایطی خاص شدنی است و در زمینه‌هایی که کارفرمای کانادایی به نیرویی احتیاج دارد که تخصص این نیرو در کانادا وجود ندارد و آن موقع است که کار فرمای کانادایی می‌تواند در خواست خود را به اداره مهاجرت داده و‌ در صورتی که با آن موافقت شود می توان کارفرمای کانادایی از خارج از کشور نیروی خود را جذب کند.

بعد از اینکه کارفما شخص مورد نظر را پیدا نکرد باید برای شما گرفتن تایید LMIA اقدام کند البته بعضی از مشاغل و مناطق به تایید LMIA نیازی ندارند.

با استفاده از این روش ممکن است شرایط لازم را به دست بیاورید و به کانادا به صورت دائم مهاجرت کنید ، البته تجربه کانادایی بسیار به امتیاز شما کمک می کند.

هزینه های دولتی: انطباق کارفرما ۲۳۰ دلار وهزینه سازگاری کارفرما – گروه سرگرمی (۳ یا بیشتر) ۶۹۰ دلار ، هزینه اجازه کار موقت به ازای هر نفر ۲۰۰ دلار (البته سته به برنامه ممکن است تفاوت هایی در هزینه های دولتی نیز باشد و هزینه انگشت نگاری را نیز باید در نظر بگیرید).

خارج از کانادا درخواست درهید در حالت عادی ۲۴ هفته زمانبر خواهد بود ، داخل کانادا ۱۴۵ روز زمانبر خواهد بود (به جز تایم انگشت نگاری).

همانطور که گفته شد دریافت این نوع ویزا با توجه به اینکه کارفرما باید مدتی آگهی استخدام بزند و به دنبال اسخدام شخص کانادایی باشد ممکن است بسیار سخت باشد پس باید برای این نوع ویزا بسیار دقت کنید زیرا که کارهای صوری بسیار است به ویزا یا اقامت ختم نمی شود.

جهت اخذ اقامت اگر از طریق یکی از برنامه هایی که بر اساس امتیاز بندی هستند بخواهید اقدام کنید باید باید محاسبه کنید که امتیاز لازم را به دست بیاورید ، کار مدیرتی ۲۰۰ امتیاز و غیر مدیرتی ۵۰ امتیاز دارد.

تجربه بین المللی کانادا (IEC)


درباره برنامه International Experience Canada (IEC) بیشتر بیاموزید

برنامه کمیسیون مستقل انتخابات برای دارندگان گذرنامه از بیش از کشورها، از جمله استرالیا، انگلستان، ایرلند … است و زیر ۳۰ و یا ۳۵ سال سن دارند ( تعیین سن بستگی به کشور دارد).

هر ساله تعدادی از مجوزهای کار به هر کشور شرکت کننده اختصاص می یابد. داوطلبان می توانند به مهاجرت دولت به وب سایت کانادا مراجعه کرده و از تمایل خود برای دریافت یکی از این مجوزهای کاری به مقامات اطلاع دهند.

پس از ارسال این ابراز علاقه ، داوطلبان می توانند دعوت نامه ای برای درخواست اجازه کار دریافت کنند. با استفاده از این دعوتنامه ، داوطلبان می توانند فرم ارسال کرده و هزینه درخواست را بپردازند. متقاضیان موفق نامه معرفی نامه دریافت می کنند که در هنگام ورود به کانادا به منظور صدور مجوز کار ارائه می شود.

برنامه IEC 2019 در دسامبر ۲۰۱۸ افتتاح شد.

برای نامزدهای واجد شرایط ، به طور معمول روشی آسان برای دریافت مجوز کار برای کانادا است. برنامه IEC به شما امکان می دهد بسته به ملیت و طبقه بندی IEC ، تا دو سال در کانادا زندگی و کار کنید. داوطلبان مشمول تعطیلات کاری ممکن است مجوز کار آزاد دریافت کنند ، به این معنی که آنها می توانند تقریبا برای هر کارفرمای در کانادا کار کنند.

برنامه IEC دروازه ای برای اقامت دائم است ، زیرا تجربه کاری که در کانادا به دست می آورید ممکن است در هنگام درخواست مهاجرت دائم به کانادا مزیت شما را فراهم کند.

هزینه مشارکت IEC کانادا برای سال ۲۰۱۹ ۱۵۰ دلار CAD است. برای شرکت کنندگان در ویزای تعطیلات کار در کانادا ، هزینه دارنده پروانه کار باز ۱۰۰ دلار کانادا نیز تعیین شده است.

برای متخصصان جوان IEC و شرکت کنندگان در Co-Op بین المللی ، کارفرمای شما نیاز به پرداخت مبلغ ۲۳۰ دلار CAD برای کارفرمایان دارد.

هنگامی که نامزدها علاقه خود را برای اخذ مجوز کار ابراز کردند ، باید قبل از ارائه فرم های درخواست خود ، منتظر دعوت برای درخواست باشند. دریافت این دعوت نامه چند هفته یا ماه طول می کشد ، زیرا به طور تصادفی برای داوطلبان صادر می شود.

اما به محض ارسال فرم ها و پرداخت ها ، باید هشت هفته طول بکشد تا نامه معرفی خود را دریافت کنید.

محدودیت زمانی اجازه کار به این معناست که اگر در حال حاضر واجد شرایط انجام این کار هستید ممکن است بهتر برای درخواست اقامت دائم اقدام کنید (اگرچه ممکن است همزمان هر دو گزینه را دنبال کنید). در برخی از کشورها ، به ویژه انگلستان ، تقاضای مجوزهای کار در IEC معمولاً بسیار بیشتر از عرضه است و هزاران نامزد ممکن است ناامید شوند.

برخی از کارفرمایان مدت زمان مجاز اجازه کار را خیلی کوتاه می دانند ، زیرا به دنبال استخدام کارمندانی هستند که می توانند برای مدت طولانی در شرکت بمانند. همچنین ، برخی از کارفرمایان “اجازه کار برای تعطیلات کار” را یک مجوز زودگذر می دانند و ممکن است آرزوهای شغلی شرکت کنندگان را در نتیجه مورد سوال قرار دهند.

انتقال درون شرکت

کارمندان مشاغل ، برای افرادی که مایل به انتقال کارمند به دفتر ، شعبه یا شرکت وابسته خود در کانادا هستند.

افراد ماهر باید در یکی از سه دسته تعریف شده قرار بگیرند:

مدیران در درجه اول مدیریت شرکت یا مؤلفه اصلی آن را هدایت می کنند و فقط از مدیران سطح بالاتر نظارت (در صورت وجود) دریافت می کنند.
مدیران ارشد تمام یا بخشی از شرکت را مدیریت می کنند و بر کار سایر مدیران یا کارمندان حرفه ای نظارت و کنترل می کنند.
افراد ماهر با “دانش تخصصی” می توانند دانش تخصصی درمورد محصول یا خدمات شرکت یا سطح پیشرفته ای از تخصص در فرایندها و رویه های شرکت را نشان دهند.
در همه موارد ، افراد ماهری که به کانادا منتقل می شوند باید حداقل یک سال تجربه کار تمام وقت با شرکت خارجی داشته باشند و برای انجام کارهای قابل مقایسه به کانادا بیایند.

کارفرمایان برای صدور مجوز کار نباید درخواست ارزیابی بازار کار (LMIA) کنند. این روند را بطور قابل توجهی ساده می کند. علاوه بر این ، تجربه کاری به دست آمده ممکن است به یک درخواست نهایی برای مهاجرت دائم به کانادا کمک کند.

مجوزهای کار ۱۵۵ دلار برای کارگر هزینه شده است. کارفرما همچنین باید مبلغ تعهد ۲۳۰ دلار را پرداخت کند.

زمان پردازش بستگی به محل درخواست شما دارد. مشاهده برای جزئیات بیشتر اینجا .

مجوزهای کار ممکن است تمدید شود. علاوه بر این ، تجربه کاری بدست آمده توسط انتقال دهندگان درون شرکت در کانادا ممکن است زمینه ای برای پیگیری اقامت دائم کانادا ، به عنوان مثال از طریق سیستم Express ورود یا از طریق یک برنامه نامزدی استان فراهم کند.

تجارت آزاد

افراد ماهر و بازرگانان واجد شرایط از کشورهایی که توافقنامه تجارت آزاد موجود با کانادا را دارند و این شامل تبادل متقابل دسته های خاصی از افراد ماهر است.

براساس NAFTA و CETA ، مشاغل خاصی برای مبادله متقابل افراد ماهر در بین کشورهای امضاکننده ذکر شده است. علاوه بر این ، بازدید کنندگان مشاغل ، تجار و سرمایه گذاران ممکن است از ورود موقت ساده به کانادا لذت ببرند.

افراد ماهر واجد شرایط خارجی و کارفرمایان آنها در کانادا از شرط اخذ ارزیابی اثرات نشانگر کار (LMIA) قبل از شروع دوره اشتغال در کانادا معاف نیستند ، در نتیجه فرآیند استخدام طولانی و تفصیلی استخدام می شود. در موارد خاص ، اجازه کار بدون معافیت LMIA ممکن است در یک بندر از ورود به کانادا در محل صادر شود و این روند را سریع و نسبتاً ساده انجام می دهد.

مجوزهای کاری ۱۵۵ دلار هزینه دارند.

زمان پردازش بستگی به محل درخواست شما دارد. مشاهده برای جزئیات بیشتر اینجا .

برای متخصصان و بازرگانان NAFTA ، لازم به ذکر است که در حال حاضر این توافقنامه مجدداً توسط کشورهای امضا کننده مذاکره می کند که نتیجه آن ممکن است اساساً چگونگی یا حتی اگر عملکرد این توافق را در آینده تغییر دهد.

, , , , ,

تأثیرات بازار کار

بازار کار ارزیابی اثرات (LMIA) ممکن است توسط یک نامزد کار در رابطه با یک کارفرمای بالقوه در کانادا که یک پیشنهاد کار به این که نامزد فراهم کرده است در نظر گرفته. کارفرما باید ثابت کند که هیچ شهروند مناسب کانادایی یا مقیم دائمی برای انجام این کار و پرداخت هزینه های مربوطه پیدا نشده است. کارفرما همچنین برای اینکه واجد شرایط استخدام کارگر خارجی باشد ، باید سایر شرایط را رعایت کند.

دو نوع LMIA وجود دارد: یکی برای کار موقت در کانادا تحت برنامه موقت کارگر خارجی (TFWP) و دیگری برای مهاجرت دائم به کانادا از طریق اکسپرس اینتری (در بالا توضیح داده شد).

برای افراد ماهر خارجی که در غیر این صورت ممکن است نتوانند مجوز کار را تأمین کنند یا انجام این کار دشوار است ، TFWP فرصتی برای کار در کانادا برای یک کارفرمای خاص ارائه می دهد.
جهانی استعداد جریان ، معرفی شده در سال ۲۰۱۷، اجازه می دهد تا کارفرمایان به افراد ماهر خارجی در برخی از طریق TFWP فقط در ۱۰ روز کاری.
تجربه کاری به دست آمده ممکن است به یک درخواست نهایی برای مهاجرت دائم به کانادا کمک کند. برای نامزدهای ورود به سیستم Express Entry ، بسته به موقعیت پیشنهادی ، ۵۰ یا ۲۰۰ امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) با امتیاز مثبت دریافت می شود. این نکات اضافی ممکن است تفاوت در ایجاد دعوت به درخواست (ITA) برای اقامت دائم را ایجاد کند.
برای کارفرمایان ، یک LMIA (کسب شده از طریق TFWP یا Express Entry) به یک تجارت اجازه می دهد تا کمبود نیروی کار را پر کند.

طبق TFWP ، کارفرمایان برای هر موقعیتی که در حال پر شدن هستند باید مبلغ ۱ دلار CAD بپردازند. هیچ هزینه کارفرمایی برای استخدام ارسال LMIA برای شغلی که به یک کاندیدای ورود اکسپرس ارائه می شود وجود ندارد. علاوه بر این ، نامزد شغل مشمول هزینه نمی باشد.

برای موقعیت های موقتی ، برنامه LMIA ممکن است ۲-۳ ماه طول بکشد.

دولت برای مواضع ارائه شده به کاندیداهای سیستم اکسپرس اینتری ، دولت قصد دارد ۱۰ روز قبل از تصمیم گیری ، چرخش ۱۰ روزه بگذارد. اگر تصمیم مثبت باشد ، نامزد می تواند پیشنهاد شغلی را در پروفایل Express Entry خود بارگذاری کند ، بدین ترتیب ۵۰ امتیاز ( ناک A-B-C-D ) یا ۲۰۰ امتیاز ( مشاغل مدیریتی ناک ۰ ) CRS اضافی را بدست آورد و شانس دعوت وی را برای درخواست مهاجرت به کانادا افزایش می دهد. در صورت دعوت وی ، دولت قصد دارد ظرف شش ماه پرونده را به اتمام برساند.

افراد ماهر خارجی مصوب LMIA مجوز کار آزاد دریافت نمی کنند ، و در عوض با یک کارفرمای خاص گره خورده اند. این بدان معناست که در صورت تمایل به تغییر کارفرمای در تاریخ بعدی انعطاف پذیری کمتری دارند.

نامزدهای ورود به سیستم تأیید شده توسط LMIA که به عنوان اقامتگاه دائم از طریق آن سیستم وارد می شوند ، محدود به کارفرما نیستند و ممکن است شغل و زمان مورد نظر خود را تغییر دهند.

همسران افراد ماهر و دانشجویان

ویزای کار کانادا برای همسران افراد ماهر و دانشجویان خارجی
درباره مجوزهای کاری باز برای همسران و شرکای افراد ماهر و دانشجویان خارجی بیشتر بیاموزید

همسران و شرکای عرفی برخی از نیرو کار خارجی و دانشجویان بین المللی در کانادا.

اگر ممکن است واجد شرایط دریافت اجازه کار آزاد باشید:

همسر یک کارگر ماهر در مشاغل تحت طبقه بندی ملی حرفه ای (NOC) مهارت نوع ۰ ، A یا B مصوب به کار در کانادا شش ماه یا بیشتر ، یا
همسر یک دانشجوی خارجی در یک مدرسه دولتی بعد از دوره متوسطه ، مانند کالج یا دانشگاه یا کالج d’enseignement général و حرفه ای (CEGEP) در کبک.
چه مزیتی دارد؟

اجازه کار آزاد به شما امکان می دهد برای هر کارفرمایی کار کنید و کارفرمایان را برای مدت اعتبار پروانه کار تغییر دهید. علاوه بر این ، تجربه کاری به دست آمده ممکن است به یک درخواست نهایی برای مهاجرت دائم به کانادا کمک کند.

مجوزهای کاری ۱۵۵ دلار هزینه دارند.

برنامه های کاربردی را می توان بصورت آنلاین یا درگاه ورودی انجام داد. بندر برنامه های ورودی ممکن است سریعاً پردازش شود. برنامه های آنلاین به IRCC ارسال می شود ، اداره فدرال نظارت بر مهاجرت به کانادا ، و زمان پردازش ممکن است متفاوت باشد ، اما به طور معمول چند هفته طول می کشد.

اجازه کار بیش از مجوز کارگر خارجی یا اجازه کار دانشجویی اعتبار نخواهد داشت.

مهاجرت تحصیلی کانادا

افرادی که مایل به ثبت نام در یک برنامه تحصیلی در دانشگاه یا کالج کانادا هستند.

برای برنامه های تحصیلی طولانی تر از شش ماه ، مجوز تحصیل لازم است ، برای دریافت مجوز تحصیل ، یک دانشجوی بین المللی باید نامه قبولی به DLI و اثبات بودجه را داشته باشد.

در دنیایی که تعداد بیشتری کشور از شرایط محدودکننده ای برای ورود و کار در بین دانشجویان بین المللی استفاده می کنند ، کانادا می تواند بسیار مهربان تلقی شود. دانشجویان بین المللی در کانادا نه تنها می توانند از شهریه کمتری نسبت به آنچه در آنجا خواسته می شود بپردازند ، بلکه ممکن است تحصیل و سایر هزینه های خود را نیز با کار در خارج از دانشگاه هنگام تحصیل تأمین کنند. پس از فارغ التحصیلی ، آنها می توانند تا سه سال در مجوز کار آزاد در کانادا مشغول به کار شوند ، به آنها امکان می دهد قبل از اینکه به طور بالقوه مهاجرت دائم به کانادا را دنبال کنند ، تجربه کاری ارزشمند کانادایی را بدست آورند و از طریق اکسپرس اینتری اقامت کانادا را به دست بیاورند.

دانشجویان آینده نگر باید چند هزینه در نظر بگیرند. علاوه بر هزینه درخواست تحصیل ۱۵۰ دلار ، دانشجویان باید شهریه بین المللی را که توسط دانشگاه یا کالج تعیین شده است بپردازند.

علاوه بر این ، متقاضیان برای تأمین هزینه های زندگی باید بودجه کافی نشان دهند. این مبلغ به ۱۰،۰۰۰ دلار در سال یا ۱۱،۰۰۰ دلار در کبک می رسد ، به علاوه بیشتر برای اعضای خانواده همراه. این هزینه ها نیستند ، اما متقاضیان برای تأیید درخواست اجازه تحصیل باید به این وجوه دسترسی داشته باشند.

برنامه های اجازه تحصیل معمولاً طی چند هفته ، با زمان پردازش سریع برای دانشجویان واجد شرایط در برخی از کشورهای شریک اصلی آسیایی ، پردازش می شوند . برای بارهای جدید پردازش ، به این صفحه IRCC مراجعه کنید .

نامه قبولی از دانشگاه یا کالج تعیین شده کانادا قبل از درخواست متقاضی اجازه تحصیل ، لازم است.

هتل تیکت وب‌سایت
هتل تیکت مطمئن ترین و بهترین رزرو ها را در کمترین زمان و با بهترین قیمت تقدیم شما خواهد کرد!

‫2 نظر

 • هتل تیکت گفت:

  سلام
  برای پذیرش و تحصیل در دانشگاه های کانادا مدرک زبان آیلتس الزامیه

 • جاوید گفت:

  ببخشید چندی قبل یک فرم تحصیل در یکی از دانشگاههای کانادا از طریق آنلاین خانه پوری نمودم و دو ماه می شود که برایم ایمیل ارسال می کند و نمرات تحصیلی میخواهد. به نظر شما برنامه شون چیه من تاحال پی نبردم.چند بار هم تماس گرفت از اینکه زبان انگلیسی من خیلی خوب نیست اکثرا حرفشو نفهمیدم. ولی از طریق ایمیل مسؤل پذیرش آن دانشگاه برایم ایمیل می فرستد. تا دیروز یک پورتل تحصیلی فرستادم. نمی‌دانم چه برنامه ای دارند.
  چقدر امیدوار باشم؟
  ممنون

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.