چگونه برنامه سفر کانادا بنویسیم؟

چگونه برنامه سفر کانادا بنویسیم؟

رزرو هتل و بلیط هواپیما جهت ارائه به سفارت✅

یکی از کلیدی ترین مدارک خواسته شده برای ویزای کانادا،برنامه سفر است

برای نوشتن برنامه سفر به کانادا نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

 • برنامه سفر خود را متناسب با تعداد سفرها و ویزاهای قبلی خود بنویسید به عنوان مثال برای شخصی که سفرهای زیادی نداشته برنامه ۷ روزه مناسب است.
 • نظم و مرتب بودن مدارک برای سفارت کانادا مهم است، در فرمت خواسته شده برنامه سفر را بنوسید
 • تاریخ تنظیم برنامه سفر را در بالای برنامه سفر درج کنید
 • تاریخ ورود و خروج به کشور کانادا را بنویسید
 • با توجه به هدف خود برنامه را تهیه کنید به عنوان مثال اگر هدف سفر شما شرکت در سمینار است ، تمرکز بر بازدید مکان های علمی بهتر است و یا اگر هدف سفر شما درمان است تمرکز بر بازدید از مراکز بیمارستانی و …
 • در برنامه سفرهای توریستی امکان مشهور و پر بازدید را انتخاب کنید
 • سفر خود را در ذهن مجسم کنید و شرحی از کارهای احتمالی در کانادا را به زبان ساده بینابین برنامه سفر بنویسید به عنوان مثال قایق سواری در کنار آبشار نیاگارا و  …
قایق سواری در نیاگارا
قایق سواری در نیاگارا

چگونه برنامه سفر کانادا بنویسیم؟

 • زبان برنامه سفر به کانادا انگلیسی است، ویرایش نهایی برنامه را به یک ویرایش گر زبان انگلیسی بسپارید و تا با حداقل غلط املایی باشد
 • نوع حمل و نقل خود داخل کشور کانادا را در برنامه بنوسید به عنوان مثال حمل و نقل عمومی گزینه مناسبی برای سفر توریستی است
 • هتل محل اقامت و شماره تلفن هتل برای هر شب و جداگانه به صورت دقیق در برنامه را بنویسید
 • برای یافتن مکان های زیبا و پر بازدید از اینترنت و خاطرات سفر دیگران کمک بگیرید
 • نیازی به حفظ کردن برنامه ندارید اما تصویری کلی از برنامه سفر در ذهن داشته باشیدتا وقتی مصاحبه کننده از شما سوال پرسید ، آماده باشید
نمونه برنامه سفر به کانادا
نمونه برنامه سفر به کانادا

اگر مدارک شما ، جهت اخذ ویزای توریستی کامل ، بدون نقص و هماهنگ با هم باشند ، آن گاه برنامه ی سفر ، که همان Travel Itinerary نام دارد ، مهمترین دلیل ، برای اخذ ویزا یا رد شدن در خواست شما ، می باشد . افرادی که برنامه ی سفر ( Travel Itinerary ) را در مدارک تحویلی خود به سفارت ندارند ، با احتمال بالایی Reject خواهند شد . ( همیشه استناء وجود دارد )

در نوشتن برنامه ی سفر ( Travel Itinerary )
باید به موارد زیر دقت بسیاری کرد :
١ – علایق شخصیتان
٢ – شغلتان
۳ – گروهی سفر می روید یا انفرادی
۴ – مقصد سفرتان کجاست
۵ – در چه فصلی و ماهی قصد سفر داریدhttps://www.youtube.com/embed/2Y7NT8ema3k

می توانید برنامه ی سفر ( Travel Itinerary ) خود را فارسی بنویسید و برای ترجمه ی آن به دارالترجمه مراجعه بکنید ، یا اگر خودتان می توانید آن را انگلیسی بنویسید

برنامه ی سفر ( Travel Itinerary ) باید شامل پاسخ به موارد زیر باشد :
۱ – با چه پروازی به مقصد می روید ؟

۲ – به کدام هتل می روید ( یا باید یک ادرس و شماره تلفن داشته باشید)؟

۳ – چرا اصلاً میخواهید به این کشور بروید ؟

۴ – از چه مکانهایی می خواهید بازدید بکنید ؟

۵ – آن کشور در آن زمان ( فصل ) برای بازدید مناسب است ؟

۶ – در آن زمان ( فصل ، ماه حتی روز مورد نظر ) مکان هایی که می خواهید بازدید بکنید باز است یا خیر ؟

برنامه ی سفر ( Travel Itinerary ) شما ، ۵۰ درصد پرونده ی شما است ، ۵۰ درصد باقی پرونده ی شما می شود مدارک کامل ، بدون نقص و کاملاً همخوان با هم

موارد عدم همخوانی مدارک :
١ – شما کارمند باشید و ماهی ۶۰ میلیون تومان گردش حساب داشته باشید .

۲ – ۲۰ ساله باشید و در ۳ تا شرکت مدیر باشید یا صاحب آنها باشید .

۳ – در سن و سال مناسبی باشید و ۳ تا شرکت داشته باشید و یا مدیر باشید اما گردش حساب ماهی ۵ میلیون تومانی و تمکن ۱۰۰ میلیون تومانی داشته باشید ، و هیچ سندی هم به نامتان نیست .

۴ – مدارک جعلی کاملاً مشخصی داشته باشید

و غیره

توضیحات : برای هر مورد غیر عادی ( مثلاً شماره ی ۲ ) باید دلیلی ارائه شود . مثلاً اگر پسر ۲۰ ساله ای ۵۰۰ میلیون تومان در حسابش وجود دارد که ارث به او رسیده است ، باید مدارک ارثیه ی مذکور را نشان بدهد تا سفارت متوجه موضوع بشود .

اسرار ویزای توریستی کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ جهان است ، در واقع این کشور حدود ۹٫۹۸۵ میلیون کیلومتر مربع است! چنین فضای بزرگ چشم انداز متنوعی را که نیاز به کاوش دارد ، ضمانت می کند. اینها فقط برخی از دلایل بسیاری برای بازدید از کانادا است. حتی ممکن است بخواهید آن را خانه بنامید!

در شمال کانادا یخچالهای طبیعی ، فئوردورها و اماکن دیدنی و برفی دیدنی که همه در یک آسمان شب چراغهای شمالی روشن شده اند ، پیدا خواهید شد. در شرق ، بازدید کنندگان می توانند با بازدید از استان های دریایی کانادا مانند نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد زندگی جزیره را تجربه کنند. کسانی که عاشق غذاهای دریایی و هیجان فرودگاه ها هستند ، در بسیاری از شهرهای این استان های ساحلی لذت بی پایان پیدا می کنند. 

در مرکز ما انتاریو واقع در شهر تورنتو با شهرت جهانی است. اگر غوطه وری را در زندگی شهری ترجیح می دهید ، توسط مرکز فرهنگی پر جنب و جوش و پرتحرک ، تورنتو ، منفجر می شوید. می توانید فرهنگ هایی را از سراسر جهان در تورنتو تجربه کنید ، جایی که حدود ۲۰۰ زبان مختلف در آن صحبت می شود! 

البته باید از پارک ملی بنف در آلبرتا به عنوان یک ضرورت برای هر بازدید از کانادا یاد کنیم. این که آیا شما علاقه مندان به طبیعت هستید یا متقاضی هیجان وجود دارد چیزی در کانادا برای هر نوع مسافر .

قبل از شروع سفر به این کشور با وسعت گسترده ، شاید لازم باشد برای ویزای توریستی اقدام کنید. بسیاری از مردم نمی دانند که به راحتی چگونه برنامه شما می تواند شکست بخورد ، به همین دلیل ما اسرار برتر خود را برای یک برنامه موفق ویزای توریستی کانادایی فاش می کنیم .

دلایلی که ویزای توریستی شما قابل انکار است

قبل از اینکه به دلایلی برای رد درخواست شما بپردازیم ، باید در ارزیابی برنامه IRCC (مهاجرت و تابعیت کانادا) چه مواردی را بررسی کنیم. سؤال اصلی که از ذهن افسر ویزا عبور می کند این است: ” آیا با پایان یافتن ویزای توریستی کانادا ، متقاضی به کشور خود باز خواهد گشت؟ “شما باید مطمئن شوید که افسر ویزا را متقاعد می کنید که جواب سوال بله است. در اینجا آمده است:

۱ – شما فقط اسناد لازم را ارسال کرده اید

اگر فقط مدارک موردنیاز خود را ارسال کنید ، حداقل پرونده کمی را برای پرونده خود ارائه می دهید. در بسیاری از موارد ، فقط ارسال اسناد ذکر شده توسط IRCC برای متقاعد کردن مسئول ویزا مبنی بر بازگشت به کشور خود ، کافی نخواهد بود. به نظر شما اسناد زیر اثبات کافی است؟

 • فرم های درخواست؛
 • هزینه برنامه؛
 • عکس؛
 • گذرنامه؛
 • اثبات حمایت مالی؛
 • فتوکپی بلیط برگشت و برنامه سفر خود را؛ و
 • اسناد اضافی درخواست شده توسط دفتر ویزای محلی شما

اگر شک دارید ، مطمئناً مسئول ویزا نیز شک خواهد کرد.

۲ – شما شواهد کافی از اتصال به کشور وطن را نشان ندادید

ممکن است در صورت عدم توجه به همه اتصالات خود با کشور خود ، درخواست شما رد شود. به یاد داشته باشید ، این مختص کشور خود است. به عنوان مثال ، اگر شما فقط در استرالیا زندگی می کنید و شهروند عربستان سعودی هستید ، باید شواهدی از ارتباط خود با سعودی و نه استرالیا نشان دهید.

اتصال به دارایی و اشتغال نقطه شروع خوبی است. برای اثبات ارتباط خود با اینها ، می توانید مواردی از قبیل کپی کارنامه ها ، قراردادهای اجاره نامه ، قراردادهای کاری و نامه های اشتغال را جستجو کنید. به عنوان مثال اطمینان حاصل کنید که آنها تا حد امکان دقیق هستند ، به این نکته توجه کنید که قرارداد کار شما شامل مدت اشتغال ، موقعیت و موقعیت شما و زمان بازگشت شما به کار است.

اگر وقت خود را برای فکر کردن در مورد اتصالات خود با کشور وطن خود بکشید ، به سرعت متوجه خواهید شد که گزینه های زیادی برای گنجاندن وجود دارد. اگر در فعالیت های جامعه محلی شرکت می کنید می توانید نامه هایی را تأیید کنید که درگیری شما را تأیید می کند. حتی می توانید اثبات این نکته را داشته باشید که مراقب پیر شدن اعضای خانواده در صورت وابستگی به شما باشید.

۳ – نامه دعوت شما به اندازه کافی مفصل نیست

اگرچه نامه دعوت صریح در برنامه ویزای توریستی شما در کانادا لازم نیست ، اما این به عنوان شواهدی عالی برای اثبات اینکه قصد بازگشت به کشور خود را دارید ارائه می دهد. اگر در حال بازدید از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده در کانادا هستید ، آنها باید نامه ای مفصل بنویسند که در آن می گوید در طول اقامت شما در این کشور ، غذا و تختخواب را برای شما فراهم می کنند.

این نامه باید شامل نام ، تاریخ تولد و تاریخ سفر شما باشد. همچنین باید توسط شخصی که نامه را نگاشته است امضا شود.

چگونه برنامه ویزای توریستی خود را بهبود بخشید

اکنون که می دانید از چه مواردی جلوگیری کنید ، به برخی نکات برای بهبود برنامه خود می پردازیم.

۱ – هدف بازدید خود را روشن کنید

در مورد قصد خود برای آمدن به کانادا کاملاً واضح باشید. طول بازدید شما باید با هدف سفر شما مطابقت داشته باشد. اگر مایل هستید به یکی از اعضای خانواده خود بروید ، نشان ندهید که قصد سفر کاری دارید. اگر می خواهید به دیدار یک دوست بروید ، فرد را به عنوان یک عضو خانواده ذکر نکنید زیرا فکر می کنید ممکن است بازدید شما قانع کننده تر به نظر برسد. در صورت ارائه هرگونه دروغین در مورد درخواست خود ، درخواست شما رد می شود.

۲ – درباره وضعیت خود در کشور خود خاص باشید

در برنامه خود باید وضعیت حقوقی کشور خود را به وضوح بیان کنید. اگر تابعیت دوگانه ، اقامت دائم یا وضعیت موقت را در برنامه خود ذکر کرده اید ، اطمینان حاصل کنید که مدارک حمایتی و مهاجرت شما هنگام درخواست ، جاری هستند.

۳ – ارتباط با کشور اصلی

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، شما باید ارتباطات محکمی با کشور خود داشته باشید. ما نمی توانیم به اندازه کافی استرس داشته باشیم زیرا شاید این مهمترین عامل باشد که مسئول ویزا هنگام ارزیابی درخواست شما باید در نظر بگیرد. به شما اطمینان دهید که زندگی خود را پس از ترک کانادا برای اطمینان از موفقیت برنامه خود دارید.

۴ – تاریخچه مدنی

یکی دیگر از موارد مهم در درخواست شما سوابق مدنی ، اشتغال و مالی شما است. شما باید مدارکی در مورد خطرات امنیتی یا سلامتی برای کشور ارائه دهید. شما می توانید بیمه درمانی و مسافرت را به عنوان نشانه ای از سلامتی خود انتخاب کنید.

شما باید ثابت کنید که پول کافی برای بازگشت به کشور خود دارید. شما می توانید این کار را با ارائه صورت های بانکی انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که این بیانیه تعادل پایدار و پایدار را بر خلاف سپرده اخیر نشان می دهد.

۵ – امکان ترک کانادا

با داشتن سابقه سفر گسترده می توانید توانایی خود را برای ترک کانادا ثابت کنید. اگر چندین کشور را با موفقیت وارد کرده و از آن خارج شده اید ، افسر ویزا را به این باور سوق می دهد که می توانید همین کار را با کانادا انجام دهید.

همچنین شما میتوانید برنامه سفر توریستی دو هفته ای به کانادا را خریداری نمایید

, , , , , ,

نمونه  فرم پُر شده نامه سفر ۱۴ روزه توریستی کانادا Word با هزینه 299 هزار تومان

برای دریافت فایل نمونه برنامه با شماره ۴۴۴۷۰۴۷۸ و یا واتساپ ۰۹۱۲۷۹۸۰۷۰۰ پیام بدهید

هتل تیکت وب‌سایت
هتل تیکت مطمئن ترین و بهترین رزرو ها را در کمترین زمان و با بهترین قیمت تقدیم شما خواهد کرد!

‫7 نظر

 • رضا . ع گفت:

  سلام و ادب
  برای یک برنامه سفر دو هفته ای به تورنتو و ونکوور به نظرتون بهتر هست اول ورود به تورنتو باشه و هفته دوم ونکوور یا برعکس ف فرضا برای تاریخ 22 دسامبر به بعد

 • هتل تیکت گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  لطفا در واتساپ پیام بدید
  ۰۹۱۲۷۹۸۰۷۰۰

 • دریا گفت:

  سلام،ممنون میشم نمونه برنامه سفر را برام ارسال کنید.

 • هتل تیکت گفت:

  لطفا به واتساپ سایت پیام بدهید

 • بهار گفت:

  سلام
  لطفا فرم نامه سفر را برام بفرستین

 • هتل تیکت گفت:

  لطفا در واتساپ پیام بدید تا ارسال شه براتون

 • عماد موحد گفت:

  سلام امکانش هست نمونه فرم پر شده برای برنامه سفر توریستی کانادا رو برای من بفرستین

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.