Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/hoteltic/public_html/wp-content/plugins/wp-notification-bars/includes/class-wp-notification-bars-shared.php on line 558
قیمت بلیت های جام جهانی؛ برای قطری ها تقریبا مجانی! - هتل تیکت

قیمت بلیت های جام جهانی؛ برای قطری ها تقریبا مجانی!

قیمت‌ بلیت‌های جام جهانی قطر مشخص شد و تماشای سه بازی تیم ملی تا ۱۸ میلیون آب می‌خورد اما برای قطری‌ها تخفیف ویژه‌ای وجود دارد.

مرحله نخست ثبت نام قرعه کشی بلیت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در حالی به سرانجام رسید که قرار است ۱۷ اسفند نتایج این قرعه کشی اعلام شود. در همین حال کمیته برگزاری جام جهانی از قیمت بلیت‌ها رونمایی کرده تا مشخص شود طرفداران فوتبال برای تماشای بازیهای جام جهانی چه هزینه‌ای را باید متقبل شوند.

 بلیت‌های جام جهانی در چهار رده عرضه خواهد شد که مربوط به جایگاه تماشاگران داخل ورزشگاه خواهد بود و بهترین بلیت مربوط به قسمت جایگاهی است که در مرکز ورزشگاه واقع شده است.

بلیت درجه چهارم که ارزان‌ترین بلیت به شمار می‌رود، مخصوص شهروندان کشور میزبان، قطر است که بهای آن بسیار نازل‌تر از سایر بلیت‌ها خواهد بود و یک تخفیف ویژه برای قطری‌ها محسوب می‌شود. از طرفی همه بلیت‌ها با ریال قطر فروخته خواهد شد که حدود ۷۲۰۰ تومان ایران ارزش دارد.

بلیت بازی افتتاحیه که بین قطر و یکی از تیمهای گروه اول برگزار خواهد شد، در ارزان‌ترین قیمت ۲۰۰ ریال (۱.۵ میلیون) خواهد بود که در اختیار ساکنین قطر قرار می‌گیرد. بلیت درجه سوم ۱۱۰۰ ریال (۸ میلیون)، درجه دوم ۱۶۰۰ ریال (۱۱.۵ میلیون) و بهترین بلیت (۱۶ میلیون) به فروش خواهد رسید. به عبارتی ارزان‌ترین بلیت برای خارجی‌ها همان هشت میلیونی خواهد بود.

با این حال در بازیهای مرحله گروهی اما با رقم بسیار کمتری می‌توانید بازی را تماشا کنید. فارغ از بلیت ۴۰ ریالی (۳۰۰ هزار تومان) که در اختیار شهروندان قطر خواهد بود، با پرداخت یک میلیون و هشتصد هزار تومان تا شش میلیون تومان، می‌توانید بازیهای مرحله گروهی را تماشا کنید.

باتوجه به صعود ایران به جام جهانی، در صورتی که برای تماشای سه بازی تیم ملی علاقه‌مند باشید، حداقل شش و حداکثر ۱۸ میلیون تومان باید هزینه کنید. در صورت صعود به مرحله حذفی این رقم افزایش خواهد یافت.

نکته مهم اینکه باتوجه به نزدیکی استادیوم‌ها در قطر، طرفداران فوتبال حتی می‌توانند ۴ بازی را در یک روز تماشا کنند. این شاید باعث شود تا حتی دیدارهای نه چندان مهم نیز با استادیوم پر از تماشاگر به انجام برسد.

بازیهای یک هشتم نهایی که ۸ دیدار خواهد بود نیز بهای مختلفی دارد؛ ارزانترین بلیت (مخصوص قطری‌ها) ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود اما سایر بلیت‌ها به ترتیب ۲.۵ میلیون، ۵ میلیون و ۸ میلیون تومان خواهد بود.

احتمالا تا همینجا هم متوجه شده‌اید که کمیته برگزاری جام جهانی قطر چه تخفیف شگفت انگیزی را برای شهروندان این کشور در نظر گرفته اما هنوز به طور رسمی اعلام نشده که چه مقدار بلیت درجه چهارم برای هر بازی در نظر گرفته شده است.

بلیت یک چهارم نهایی حدود یک و نیم برابر گرانتر خواهد بود. حداقل قیمت برای شهروندان خارجی ۵.۴ میلیون تومان اعلام شده و حداکثر ۱۱.۱ میلیون تومان است.

نکته جالب اینکه بلیت نیمه نهایی سه برابر گرانتر از بلیت یک هشتم و دو برابر گرانتر از یک چهارم خواهد بود که احتمالا به خاطر حساسیت بالای این دیدار است؛ حداقل ۳.۶ میلیون (شهروندان قطر) و حداکثر ۲۵ میلیون تومان.

بلیت بازی رده بندی هم رده دیدار یک چهارم نهایی است. معمولا بازیهای رده بندی با استقبال حداقلی مواجه می‌شود.

دیدار فینال طبیعتا گرانترین بلیت را خواهد داشت اما تخفیف ویژه شهروندان قطر پابرجاست؛ فقط ۵ میلیون تومان!

بلیت فینال در حالی با رقم ۷۵۰ ریالی در اختیار مردم کشور میزبان قرار خواهد گرفت که سایرین باید ۱۵، ۲۸ یا ۴۲ میلیون تومان هزینه کنند.

محاسبه ساده نشان می‌دهد که اگر یک طرفدار فوتبال ۸ بازی از مرحله گروهی تماشا کند و همین تعداد بازی را هم از سایر مراحل ببیند، باید چیزی حدود ۳۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان هزینه کند.

هتل تیکت وب‌سایت
هتل تیکت مطمئن ترین و بهترین رزرو ها را در کمترین زمان و با بهترین قیمت تقدیم شما خواهد کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.