Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/hoteltic/public_html/wp-content/plugins/wp-notification-bars/includes/class-wp-notification-bars-shared.php on line 558
از سرگیری پرواز‌های ایران‌و‌ترکیه- از ۱۱ مرداد - ۱ آگوست - هتل تیکت

از سرگیری پرواز‌های ایران‌و‌ترکیه- از ۱۱ مرداد – ۱ آگوست

طی ماه‌ های گذشته و در پی شیوع ویروس کرونا در کشور‌های مختلف سفر‌های هوایی، زمینی و دریایی بسیاری لغو شد و کشور‌های مختلف مرز‌های خود را به روی یکدیگر بستند تا بتوانند این ویروس را کنترل کنند، اما به تدریج و در روز‌ها و هفته‌ های گذشته مذاکرات بسیاری بین کشور‌ها برای از سرگیری سفر‌های هوایی، زمینی و دریایی آغاز شد و دولت‌ ها به تدریج محدودیت‌ های خود را در این زمینه کاهش می‌ دهند.

البته پیش از این گمانه‌ زنی‌ هایی در اینباره مطرح شده بود مبنی بر اینکه احتمالاً مرز‌های هوایی ترکیه از نیمه ی خرداد ماه امسال بازگشایی می‌شود اما این اتفاق رخ نداد.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌ های هواپیمایی هم درباره ی تقویم بازگشت به شرایط عادی در ترکیه اظهار کرده بود مذاکرات همه ی کشور‌ها با یکدیگر برای از سرگیری پرواز‌های مسافری آغاز شده است و هر روز خبری از گشایش‌ ها و کاهش محدودیت سفر‌های هوایی منتشر می‌ شود و ایران نیز مانند دیگر کشور‌ها مذاکرات خود را آغاز کرده است. اما تا کنون به غیر از مقاصدی که برای پرواز‌های یکطرفه، دو طرفه و باری اعلام شده بود، مقصد دیگری برای انجام پرواز‌های خارجی نهایی نشده است.

از سرگیری پرواز‌های ایران‌و‌ترکیه- از 11 مرداد - 1 جولای

با این حال طبق گزارش دیروز المیادین از نشست خبری مشترک اخیر وزرای خارجه ایران و ترکیه در آنکارا پایتخت ترکیه، مولود چاوش اوغلو، وزیر امور خارجه ی ترکیه اعلام کرد که پروازهای میان ایران و ترکیه از ابتدای ماه اوت یعنی ۱۱ مرداد از سرگرفته خواهند شد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ی کشورمان نیز در این نشست خبری بیان کرد: ما و ترکیه توانستیم از بحران کرونا عبور کنیم و تهران آماده ی همکاری با کادرهای پزشکی ترکیه است. از مهم ترین مسائلی که در رابطه با آن رایزنی کردیم مسأله ی از سرگیری تجارت میان دو کشور است اما این مسأله به امور پزشکی مرتبط است.

وی گفت: برخی پروازهای تجاری میان ایران و ترکیه از سرگرفته شد و مسأله ی انتقال گاز طبیعی ایران به ترکیه را بررسی کردیم.

ظریف اظهار کرد: اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به ایران سفر خواهد کرد و با این کشور توافقات تجاری امضا خواهد شد.

هتل تیکت وب‌سایت
هتل تیکت مطمئن ترین و بهترین رزرو ها را در کمترین زمان و با بهترین قیمت تقدیم شما خواهد کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.