Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/hoteltic/public_html/wp-content/plugins/wp-notification-bars/includes/class-wp-notification-bars-shared.php on line 558
قوانین و هزینه تولد فرزند در کانادا چگونه است؟ - هتل تیکت

قوانین و هزینه تولد فرزند در کانادا چگونه است؟

اقامت از طریق تولد فرزند در کانادا، اگر چه با دلار امروز ایران، خیلی گران است اما همچنان شمار افزایش تعداد زوج های جوانی هستیم که تنها به دلیل تولد فرزند خود در یکی از استان های کانادا، رهسپار این کشو ر می شوند تا فرزندشان از حق شهروندی این کشور جهان اول برخوردار شود و گذرنامه کانادایی بگیرد و از فوایدش بهره مند شود.

از روش خود اشتغالی (self employed) تا روش نیروی کار متخصص (skilled worker) تا روش های مهاجرتی کارآفرینی و سرمایه گذاری استانی تا تولد فرزند.

بر طبق قانون شهروندی و تابعیت دولت کانادا، فرزندی که در خاک کانادا متولد می شود فارغ از تابعیت مادر و پدر و نیز ماهیت اقامتی آنها در کانادا (چه به صورت قانونی و غیر قانونی) شهروند کانادا محسوب می گردد و از بدو تولد از تمام مزایای شهروندی کانادا بدون زندگی در کانادا بهره مند می شود.بر اساس قوانین سازمان مهاجرت کانادا (CIC)، باردار بودن فرد به تنهایی منجر به رد شدن درخواست ویزای وی نمی شود.

اما باردار بودن بر روی مسائل اصلی تصمیم گیری افسر ویزا تأثیر می گذارد.اخذ هر نوع ویزا کانادا شامل ارائه مدارک و فرم های  مربوطه و برطرف کردن هر گونه نگرانی ممکن افسر ویزا می باشد.دررابطه با افراد باردار این مقوله تا حدی پیچیده تر می گردد.در صورتی که هنوز فرد باردار نباشد می تواند خود را بیمه نماید که این بیمه تنها هزینه های شرایط ویژه ای که به علت بارداری ممکن است رخ دهد تا هفته سی و یکم بارداری پوشش می دهد.

مابقی هزینه های درمانی را فرد باید خود پرداخت نماید. برای افرادی که باردار هستند هیچ گونه بیمه ای برای زایمان فرزند به آنها تعلق نمی گیرد.هزینه های کلی جهت تولد نوزاد در کانادا بسیار متغیر بوده و به شرایط فرد باردار بستکی دارد.

پس از تولد نوزاد در کانادا با استفاده از وکیل های مجرب در سریع ترین زمان پاسپورت کانادایی نوزاد را اخذ نماید.در صورتی که نوزاد دارای اقوام نزدیک در کانادا نباشد حتما برای اخذ پاسپورت کانادایی نوزاد باید از وکیل مورد تأیید استان استفاده شود حتی اگر نوزاد در کانادا اقوام نزدیک داشته باشد استفاده از وکیل فرآیند اخذ پاسپورت نوزاد را تسهیل می کند.

نوزادی که در خاک کانادا به دنیا آمده باشد شهروند کانادا محسوب می گردد ولی برای درخواست پاسپورت به اسناد و مدارکی نیاز است که باید آماده شوند و به همراه فرم های ویژه به اداره گذرنامه کانادا تحویل داده شوند.

بر طبق قانون شهروندی ایران نوزادی که از مادر و پدری ایرانی متولد می شوند، تابعبت ایرانی خواهند داشت و از همان بدو تولد برای اخذ شناسنامه و سایر مدراک ایرانی خود اقدام کند.طبق قانون مصوب سال ۱۹۷۷ هر شخصی که از تاریخ ۱۵ فوریه ۱۹۷۷ در خاک کانادا متولد شود شهروندی کانادا را در بدوتولد به دست می آورد.تفسیر قانون تولد فرزند در کانادا نه تنها شامل خاک کانادا بلکه «آب های داخلی» و «اراضی دریایی» کانادا نیز می باشد.

از این رو تمام کودکان مهاجران، پناهندگان و شهروندان کانادا که در حریم هوایی کانادا متولد شده اند طبق شرایط مهاجرت به کانادا به عنوان شهروندان کانادا محسوب می شوند.در یک مورد خاص در سال ۲۰۰۸ از یک مادر اوگاندایی در طی پرواز خطوط هوایی شمال غربی در مسیر آمستردام به بوستون یک دختر متولد شد که وی یک شهروند کانادایی تلقی شد.

چرا که در حریم هوایی کانادا متولد شده بود. لازم به ذکر است که افراد مشغول به تحصیل در کانادا نیز پس از گذشت مدتی و اخذ صلاحیت لازم می توانند مشمول این قوانین شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند – مزایای تولد فرزند در کانادا

 •  تولد در خاک کانادا و اخذ شهروندی کانادایی در بدو تولد برای نوزاد یکی از بهترین مزایایی است که در آینده نوزاد تأثیرات بسیاری خواهد گذاشت.
 • با اخذ شهروندی کانادا از بدو تولد فرزند این گزینه را خواهد داشت تا هر زمان و در هر شرایط وارد کانادا شود و از امکانات آموزشی، درمانی، رفاهی و… استفاده کند.
 • با داشتن پاسپورت کانادا، فرزند شما می تواند به بسیاری از کشورهای جهان به راحتی و بدون ویزا سفر کند و حتی در برخی کشورها از جمله انگلستان و آمریکا کار و تحصیل کند.
 • فرزند شما می توانداز بهترین خدمات پزشکی کانادا به صورت رایگان بهره مند شود.
 • فرزند شما میتواند به صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل کرده و برای دانشگاه از تخفیف ویژه ای برخوردار شود.( هزینه ی تحصیل دانشگاه را نیز می تواند با وام از استان پوشش دهد.)
 • برای حفظ شهروندی فرزند شما هیچ گونه نیازی به زندگی و یا اقامت در کانادا نخواهد داشت و مدام العمر شهروندی کانادایی خود را حفظ خواهد کرد.

برای والدین:

 • با داشتن فرزندی که شهروند کانادا است والدین به راحتی ویزای بلند مدت کانادا را اخذ خواهد کرد.
 • هنگامی که فرزند شما به سن ۱۸سالگی رسید وی می تواند برای والدین خود را از طریق اسپانسرشیپ اقامت دائم کانادا را اخذ نماید.
 • تا قبل از ۱۸ سالگی فرزند والدین می توانند از امتیاز داشتن فرزند در کانادا برای انواع برنامه های مهاجرتی استفاده کرده و به راحتی اقامت خود را کسب کنند.

با توجه به این که برخی از هموطنان، مشتاق هستند با دریافت ویزای مولتی پل ۵ ساله کانادا، رهسپار این کشور شده و با خرج ۳۰ تا۴۰ هزار دلار کانادا، فرزند خود را در این کشور به دنیا آورده و گذرنامه کانادایی برای او بگیرند، پاسخ به برخی از ابهامات اهمیت دارد.

بعضی ها فکر می کنند که به محض تولد فرزند در یکی از بیمارستان های کانادا و دریافت گذرنامه کانادایی فرزندشان، آن ها نیز به سرعت، گذرنامه کانادایی دریافت می کنند و تابعیت این کشور مهاجر پذیر محبوب ایرانیان ها را کسب می کنند. در حالی که این گونه نیست.

یکی از روش های مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت در کانادا تولد نوزاد در کشور کانادا است کانادا از قانون خاک پیروی می کند به این معنی است که اگر نوزادی در خاک این کشور به دنیا بیاید شهروند کانادا محسوب می شود بسیاری از کشور ها از قانون خون پیروی می کنند به این معنی که اهمیتی ندارد نوزاد در کدام خاک به دنیا بیاید مهم تابعیت پدر و مادر نوزاد است.

تولد فرزند در کانادا

با ویزای مولتی پل ۵ ساله گردشگری کانادا، امکان زایمان بانوان در این کشور وجود دارد. اما امکان تحصیل یا اشتغال فراهم نیست

در قانون مهاجرتی کانادا هیچ مانعی برای ورود زن باردار به کانادا وجود ندارد اما بهتر است مامور گمرک و مهاجرتی کانادا در جریان تصمیم شما قرار نگیرند چرا که ممکن است موانعی را برای شما به بهانه های مختلف به وجود آورند . بعد از ورود زن باردار به کانادا ( عبور از گیت فرودگاه ) می تواند با خیال راحت به سراغ مراحل بعد برود…

هزینه تولد فرزند در کانادا

حالا بدانیم هزینه به دنیا آمدن فرزند در کانادا برای یک ایرانی غیر مقیم چقدر است؟

هر بلیت اکونومی پرواز تهران – تورنتو و برعکس، بین ۱۲ تا ۶۰ میلیون تومان است که میانگین آن را ۲۵میلیون تومان در نظر بگیرید. بلیت‌های بیزنس و فرست کلاس هم هست که طبعاً گران‌ترند. بنابراین برای دو نفر ( شوهر و همسر) چهار بلیت پرواز برای رفت و برگشت، به طور میانگین ۱۰۰میلیون تومان است.

طبق اعلام مؤسسات مهاجرتی، هزینه تولد فرزند در تورنتو بین ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار کاناداست که دست كم ۱۵۰ میلیون تومان می‌شود. ناگفته نماند طبق قوانین کانادا، گردشگرانی که در زمان بارداری به این کشور وارد می‌شوند، مشمول دریافت خدمات بیمه نمی‌شوند.

هزینه یک ماه اقامت در یک آپارتمان معمولی مبله در کانادا (شهر تورنتو)، به طور میانگین ماهی سه هزار دلار کانادا است یعنی تقریبا ۳۰ میلیون تومان.

هزینه خورد و خوراک و حمل‌ونقل یک خانواده دونفره در شهر تورنتو ، متوسط ماهی چهار هزار دلار کاناداست؛ با احتساب یک زندگی عادی، نه ولخرج و نه صرفه‌جویانه. حدود ۴۰ میلیون تومان هزینه دارد

همچنین هزینه، حق مشاوره مؤسسه مهاجرتی و ویزا و … است که به دلار دریافت می‌شود؛ حدودا پنج هزار دلار کانادا، چیزی حدود ۵۰ میلیون تومان

هزینه های متفرقه برای خانواده هم وجود دارد که لحاظ نکردم ضمن اینکه هزینه‌های بیمارستانی بدون بیمه در کانادا خیلی بالاست و در صورتی که به هر دلیلی اقامت بیش از حد معمول لازم باشد، طبعاً به طور چشمگیری هزینه‌های خانواده بیشتر می‌شود.

جمع کل هزینه ها به طور متوسط بالای ۳۰۰ میلیون تومان است.

لازم بذکر است به علت بعد مسافت ایران تا کانادا پزشکان توصیه می کنند چند ماه قبل از تولد و چند ماه بعد از تولد از پرواز های طولانی مدت بپرهیزید ( معمولا دو الی سه ماه ) لذا اکثر خانواده ها حداقل ۳ ماه قبل از تولد نوزاد به کانادا میروند و قطعا هزینه ها هم بیشتر میشود .

 آیا هزینه زایمان طبیعی و یا سزارین برای ویزیتور کانادا رایگان است؟

خیر متأسفانه، بازدید کنندگان باردار به کانادا برای زایمان یا مراقبت قبل از زایمان پوششی ندارند.

آیا بارداری یک مورد ویژه پزشکی برای بیمه درمانی است؟

با توجه به قوانین ارائه دهندگان بيمه مسافرتی كانادا، پوشش اضطراری مرتبط با بارداری، به عنوان يك مورد ویژه پزشکی در نظر گرفته نشده است.

 آیا بیمه اولیه برای نوزادان تازه بدنیا آمده وجود دارد؟

شرکت بیمه تحت شرایطی در صورت تایید پوشش نوزادان تازه بدنیا آمده را فراهم می کند.

آیا بیمه مسافرتی شامل پوشش زایمان / تولد نوزاد می شود؟

بله، شرکت بیمه تحت شرایطی هزینه های واجد شرایط در دوران بارداری و زایمان را پرداخت می کند.

 آیا در زمان بارداری می توانم بیمه زایمان را دریافت کنم؟

اگر شما یک باردار ویزیتور به کانادا هستید و برای بیمه درمانی دولتی واجد شرایط نیستید، می توانید بیمه خصوصی درخواست کنید. در این حالت هزینه های اضطراری واجد شرایط دوران بارداری مانند خونریزی، درد شکمی، زایمان زودرس، سقط جنین و غیره تا ٣١ هفته پس از شروع بارداری شما را پوشش می دهد.

 مدت انتظار بیمه برای حاملگی چیست؟

اگر شما به کانادا سفر می کنید و هنوز باردار نیستید، می توانید درخواست بیمه کنید این طرح بیمه بارداری یک دوره انتظار ٢ ماه پس از تاریخ شروع قرارداد دارد. اگر قبل از آن باردار شوید، واجد شرایط دریافت مزایای بیمه و تحت این سیاست نخواهید بود.

آیا پس از دریافت اقامت فرزند میتوان بلافاصله برای اقامت والدین هم اقدام نمود؟

پاسخ خیر است.

 فرزند شما چنانچه اقامت خود را دریافت کند نمیتواند بلافاصله برای اقامت والدین خود اقدام نماید.

 در واقع اقامت فرزند به خودی خود ارتباطی با اقامت والدین ندارد.

 فرزند بعد از سن ١٨ سالگي تحت شرایطی میتوانند اسپانسر والدین خود شوند.

 برای این کار لازم است اسپانسر (فرزند) حداقل ۳ سال در کانادا کار کرده و درآمد متناسب با تعداد اعضای خانواده خود به علاوه پدر و مادر را نشان دهد.

 با زبان ساده تر تولد نوزاد در كانادا دليلی بر اقامت والدين و اجازه كار نیست.

منبع سایت روزیاتو

هتل تیکت وب‌سایت
هتل تیکت مطمئن ترین و بهترین رزرو ها را در کمترین زمان و با بهترین قیمت تقدیم شما خواهد کرد!

یک نظر

 • محمد گفت:

  با سلام
  سوال من بخصوص در مورد انواع بیمه های درمانی پوششی پروسه زایمان و تولد نوزاد است که ممنون میشم به تفضیل من را راهنمایی کنید.
  تشکر

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.