Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/hoteltic/public_html/wp-content/plugins/wp-notification-bars/includes/class-wp-notification-bars-shared.php on line 558
پنج فیلم که پیش از سفر به ایتالیا باید ببینید - هتل تیکت

پنج فیلم که پیش از سفر به ایتالیا باید ببینید


سینمای ایتالیا صاحب بخشی از ارزشمندترین فیلم های قرن بیستم است. ایتالیا، شهرهای بزرگش، روستاهای زیبایش و فرهنگ لاتین آن همواره یکی از مهمترین منابعی بوده اند که نویسندگان و فیلمسازان سراسر دنیا از آنها الهام گرفته اند، می گیرند و خواهند گرفت. موضوع بخش عمده ای از این فیلم ها مرتبط با سفر و تاریخ و فرهنگ غنی ایتالیا است. کمی پاپکورن و چای آماده کنید و پیش از سفرتان به ایتالیا این فیلم ها را ببینید.

تعطیلات رومانیایی

این فیلم در سال ۱۹۵۳ به زبان انگلیسی ساخته شده است. داستان فیلم درباره یک داستان عاشقانه بین یک خبرنگار آمریکایی جو بردلی (با بازی گرگوری پک) و پرنسس اَن (با بازی آدوری هپبورن) در دوران هرج و مرج روم است. هپبورن و وسپا اسکوتر شهرت خود را تا مقدار زیادی مدیون بازی در این فیلم هستند. در این فیلم می توانید برخی از عجایب شهر ایتالیا و جاذبه های آن را از لنز رمانتیک فیلم ببینید.


تعطیلات رومانیایی ۱۹۵۳

ریکو و برادران

ریکو و برادران داستان زندگی پنج برادر در جنوب ایتالیا را نمایش می دهد که برای رسیدن به رفاه و ثروت به سمت بخش های صنعتی تر شمال ایتالیا سفر می کنند. این فیلم به کارگردانی لوچینو ویسکونتی در سال ۱۹۶۰ به زبان ایتالیایی ساخته شده است. ویسکونتی در این فیلم با ظرافت خاصی داستان فیلم را از دیدگاه هر کدام از پنج برادر به صورت جداگانه نقل کرده است. موضوع کلی این فیلم عشق، خانواده و چهره واقعی مهاجرت برای فرار از ناآرامی های جنگ است. آلن دلون با بازی در این فیلم توجه بسیاری از منتقدان را به خود جلب کرد.


ریکو و برادران ۱۹۶۰

دولیچی ویتا

فدریکو فلینی یکی از پرکارترین کارگردانان سینمای ایتالیا است. دولیچی ویتا به عنوان نقطه عطفی در زندگی سینمایی او محسوب می شود. این فیلم گذار سبک کار ویتا از نئورئالیست به یک فاز تجربی تر محسوب می شود. داستان فیلم درباره یک عکاس خبری زیبا با نام مارسلو روبینی و تلاش او برای یافتن راه خوشبختی در زندگی و زندگی عشقی یک هفته ای او در رم است. این فیلم در زمان انتشار خود سرتیتر بسیاری از روزنامه ها شد. صاحب نطران سینما این فیلم را به عنوان پرچم دار فیلم های قرن آینده معرفی کرده بودند. فیلم به دوران پس از جنگ بزرگ ایتالیا مربوط می شود؛ زمانی که ایتالیا به دنبال بازسازی این کشور روی خاکستر و خون جنگ بود.

گربه وحشی

فیلم گربه وحشی در سال ۱۹۶۳ بر اساس رمانی با همین نام (انتشار در سال ۱۹۵۸) نوشته گوسیپ توماسی دی لامپدوسا ساخته شده است. کتاب گربه وحشی یکی از مهمترین رمان های ادبیات معاصر ایتالیا محسوب می شود. داستان فیلم درباره یک نجیب زاده سیسیلی است که در دل آشوب های اجتماعی و سیاسی ایتالیا در دهه ۱۸۰۰ میلادی زندگی می کند. خود توماسی جزو نجیب زادگانی بود که در جنگ جهانی دوم شرکت داشت و یکی از شاهدین بمباران شهر لامپدوسا در این جنگ بود. در فیلم گربه وحشی انحطاط آریستوکراسی، تحولات اجتماعی و اخلاقیات آن دوران به تصویر کشیده شده است. در این فیلم می توانید لباس های زیبای مردم سیسیل در قرن نوزدهم را ببینید.

گربه وحشی ۱۹۶۳

شغل ایتالیایی

آخرین فیلم، ساخته سال ۱۹۶۹ به زبان انگلیسی است. در این فیلم کلاسیک کمدی، چارلی کروکرز که به تازگی از زندان وورم وود اسکراب فرار کرده است، در کنار نوئل کوارد و بنی هیل برای دزدیدن یک محموله بزرگ طلا با استفاده از راهبندان تورین برنامه ریزی کرده است. شروع و پایان این فیلم در گردنه سینت برناردز فیلمبرداری شده است. سینت برناردز یک منطقه مرتفع با پیچ های تند است که والاییس سوییس را به اوستا والری در ایتالیا متصل می کند. تماشای تعقیب و گریز ماشین ها با پس زمینه معماری های زیبای تورین جذابیت فیلم را دوچندان می کند.

شغل ایتالیایی ۱۹۶۹

منبع سایت همگردی

هتل تیکت وب‌سایت
هتل تیکت مطمئن ترین و بهترین رزرو ها را در کمترین زمان و با بهترین قیمت تقدیم شما خواهد کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.