Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/hoteltic/public_html/wp-content/plugins/wp-notification-bars/includes/class-wp-notification-bars-shared.php on line 558
HelpX چیست؟ - هتل تیکت

HelpX چیست؟

دعوتنامه، ویزا و سفر رایگان!

شايد خواندن عنوان مقاله هلپکس يا HelpX، شما را کمي متعجب کرده باشد. مگر مي توان بدون پول سفر کرد! آن هم به کشورهاي دور! خبر خوب براي علاقمندان به گردشگري و جهانگردي اين است که اين کار به راحتي قابل انجام است. اما چگونه؟ شما مي توانيد با استفاده از وب سايت هايي مانند WWOOF، HelpX، Workaway و AIESEC يک کار در کشور مقصد پيدا کنيد. آنگاه در ازاي کاري که انجام مي دهيد جاي خواب و غذا دريافت مي کنيد. در اين صورت اين امکان را داريد که با هزينه اي بسيار کم کشور مورد علاقه خود را از نزديک ديده و با فرهنگ مردم و آداب و رسوم آن ها بيشتر آشنا شويد. اگر تصميم داريد اين روش را امتحان کنيد، در ادامه مطلب هلپکس در سفر با ما همراه باشيد تا اطلاعات بيشتري در مورد هلپکس يا HelpX به دست آوريد.

برای کار در شرایط سخت هم آماده باشید!

هلپکس (HelpX) چيست؟
يکي از ساده ترين راه ها براي کاهش هزينه هاي سفر، انجام کار داوطلبانه در کشور مقصد است. شما مي توانيد با ۴ تا ۵ ساعت کار در روز، اقامتگاه و غذاي رايگان دريافت کنيد. اين کار با توجه به توافق شما با صاحب کارتان مي تواند از چند روز تا چند ماه طول بکشد. در اين صورت شما اين فرصت را خواهيد داشت که با هزينه اي بسيار کم مدتي در کشور مقصد زندگي کرده و تجربيات بسياري به دست آوريد. حتي مي توانيد زبان کشور مورد نظر را بدون پرداخت هيچ هزينه اي به راحتي ياد بگيريد. براي پيدا کردن کار مورد نظر سايت هاي مختلفي وجود دارد که به شما در پيدا کردن يک کار مناسب کمک مي کند. يکي از نهادهايي که با هدف تبادل فرهنگ هاي گوناگون به علاقمندان به سفر کمک مي کند، هلپکس مي باشد. HelpX مخفف عبارت Help Exchange به معناي تبادل کمک است. در وب سايت هلپکس يا HelpX دو گروه ميزبان (Host) و کمک کننده (Helper) وجود دارد. شما مي توانيد از طريق اين وب سايت ميزبان خود را با توجه به معيارهاي موردنظرتان انتخاب نماييد. کارهايي که توسط ميزبان پيشنهاد مي شوند، متفاوت هستند. از اين رو هلپکس يا HelpX داراي کارهاي متنوعي است که شما مي توانيد براساس توانايي هاي خود يکي از آن ها انتخاب نماييد. مثلا ممکن است در يک مزرعه مشغول بکار شويد و در خانه صاحب مزرعه زندگي کنيد. اين امکان نيز وجود دارد که به جاي زندگي در خانه شخصي، در هاستل يا لوژها اقامت داشته باشيد. حتي ممکن است به عنوان يک ملوان به عنوان هلپکس در سفر استخدام شويد و در يک قايق زندگي کنيد. هرکدام از کارها را که انتخاب کنيد در مقابل آن خوراک و اقامتگاه رايگان دريافت خواهيد کرد. اگر تخصص خاصي نداريد، نگران هلپکس در سفر نباشيد! کارهايي هستند که بسيار ساده بوده و به تجربه يا تخصص نيازي ندارند.


عضويت در سايت

ابتدا وارد سايت هلپکس يا HelpX شويد. براي اين کار مي توانيد بر روي لينک www.helpx.net کليک کنيد. صفحه ورودي داراي يک دکمه زرد رنگ مي باشد که بر روي آن عبارت Join Now ديده مي شود. با کليک بر روي اين دکمه وارد صفحه ديگري مي شويد که بايد يکي از گزينه هاي ميزبان (Host) يا کمک کننده (Helper) را انتخاب نماييد. پس از انتخاب وارد بخش قوانين سايت و توضيحات تکميلي آن خواهيد شد. در اين بخش موارد زير به شما يادآوري شده است:

 • قبل از اقدام به هرکاري در HelpX با ميزبان خود تماس گرفته و در مورد مسائل مختلف مانند کار مورد نظر، اقامتگاه، قوانين خانه و از او سوال کنيد. تمام نکته هاي ريز و بي ارزش را مورد توجه قرار داده و در مورد آن ها بپرسيد. تمام نکاتي که امروز به چشم شما نمي آيد، ممکن است در آينده برايتان مشکل ايجاد کند.
 • اگر با ميزبان خود هماهنگ کرديد و به دلايلي نتوانستيد خود را به موقع برسانيد، بهتر است از قبل به او خبر دهيد. در هر حال رعايت اين مسائل و داشتن رفتاري مناسب براي هلپکس در سفر بسيار مهم است.
 • توجه کنيد که شما ۳ تا ۶ ساعت کار در روز را پذيرفته ايد. نوع کار شما بستگي به ميزبان و فعاليت هاي خانه او دارد. از اين رو ممکن است شرايط سختي برايتان به وجود آيد. پس خود را براي چنين شرايطي آماده کنيد.
 • به محض رسيدن به مقصد بايد فرم مشخصات را در دفتر ميزبان پر کرده و تمامي مدارک شناسايي خود را به وي براي هلپکس در سفر نشان دهيد.
 • پيشنهاد مي شود يک کيسه خواب يا ملحفه به همراه خود داشته باشيد. اگر اين امکانات را نداريد از قبل ميزبان را در جريان قرار دهيد تا اين موارد را براي شما آماده کرده و جاي خواب خوبي در اختيارتان قرار دهد.
 • نکته اي که بايد به آن توجه داشته باشيد اين است که ويزاي شما بايد توريستي باشد زيرا شما در کشور مقصد به صورت رايگان کار مي کنيد و به ويزاي کار نيازي نداريد. براي دريافت ويزاي توريستي به سفارت مربوطه در کشور خود مراجعه نماييد. دقت کنيد که ميزبان هيچ تعهدي براي گرفتن ويزاي شما ندارد.
 • حق عضويت سايت را به طور کامل بپردازيد تا بتوانيد با ميزبان براي هلپکس در سفر در ارتباط باشيد.
 • پيشنهاد مي کنيم حتما يک بيمه سفر تهيه کرده و کپي آن را به همراه کپي پاسپورت به ميزبان خود بدهيد. با اين کار مي توانيد اعتماد او را بيشتر جلب کنيد.
  نکاتي که در بالا گفته شد را تاييد نماييد تا وارد صفحه بعد شويد. در اين صفحه اطلاعات جنسيت، تعداد و وضعيت تاهل دريافت مي شود. شما بايد يکي از گزينه هاي مرد مجرد، زن مجرد، زوج يا دو دوست را انتخاب نماييد. پس از آن فرمي به شما نشان داده خواهد شد که بايد آن را درست و به طور کامل پر کنيد. در اين صفحه اطلاعات شخصي شما مانند نام، سن، کشور محل زندگي پرسيده مي شود. همچنين بايد يک عکس از خود در صفحه آپلود نماييد. قرار دادن عکس، بيان علايق شخصي، توانايي ها، مدارک تحصيلي، طرز تفکر، رژيم غذايي مي تواند شانس بيشتري براي پيدا کردن يک ميزبان مناسب به شما بدهد. در اين بخش عنوان کنيد که به چه کشورهايي علاقمنديد و قصد سفر به کدام ها را داريد. سوالات خود را به طور کامل از ميزبان بپرسيد و اطلاعات لازم را به دست آوريد. اين صفحه پروفايل شماست که هر چند وقت يک بار بهتر است آن را آپديت کرده و اطلاعات خود را بروز نماييد. آپديت کردن صفحه باعث مي شود تا افراد ديگر متوجه فعال بودن شما در اين زمينه شوند. بخش بعدي مربوط به پرداخت حق عضويت شما مي باشد. Premier membership حق عضويت دائم است که مبلغ ۲۰ يورو را به ازاي ۲ سال از شما دريافت مي کند. اگر اين مبلغ را به طور کامل بپردازيد، اين امکان را داريد که به قسمت هاي مختلف سايت دسترسي داشته، با ميزبان ها براي هلپکس يا HelpX در ارتباط باشيد و ميزبان مورد نظر خود را انتخاب نماييد. شما مي توانيد کامنت ها را خوانده و تصميم بهتري در اين مورد بگيريد. براي پرداخت حق عضويت HelpX بايد از طريق مستر کارت يا ويزا اقدام نماييد. براي دريافت مستر کارت راه هاي مختلفي وجود دارد که مي توانيد يکي از آن ها را پيگيري کرده و يک کارت بانک بين المللي دريافت نماييد. اگر اين کار برايتان امکان پذير نبود، مي توانيد از يکي از دوستان يا آشنايانتان که در خارج از ايران زندگي مي کند بخواهيد تا حق عضويت شما در HelpX يا هلپکس را پرداخت نمايند.

نکاتي که بايد به آن ها توجه داشته باشيد:

 • به اين نکته توجه داشته باشيد که کارهايي مانند مزرعه داري براي شما تا چه حد جذابيت دارد و چند روز مي توانيد آن را انجام دهيد. سفر شما ممکن است ماه ها طول بکشد و شما بايد زمان طولاني را به کاري که ميزبان از شما مي خواهد مشغول باشيد. اگر اين توانايي را در خود نمي بينيد، بهتر است از روزهاي کمتر شروع کنيد تا اگر کار پيشنهاد شده و ميزبان خود را دوست نداشتيد، راحت تر آن مکان را ترک نماييد.
 • براي اينکه با تمام جوانب کار مورد نظر و شرايط ميزبان آشنا شويد، قبل از اينکه درخواست ميزبان براي HelpX يا هلپکس را بپذيريد، سوالات خود را بپرسيد. از ميزبان بخواهيد با تمامي موارد را با جزييات برايتان توضيح دهد. حتي سوالات و نکاتي که به نظرتان بي ارزش مي آيند را مطرح نماييد و در بيان آن ها ترديد نداشته باشيد. اين سوالات مي تواند در زمينه ساعات کاري، قوانين داخلي منزل، ميزان حجم مصرفي اينترنت، ساعات استفاده از تلويزيون و يا حتي تعداد اعضاي خانواده و سن بچه ها باشد. اگر شما از شلوغي بيزاريد و دنبال مکاني آرام مي گرديد قطعا نمي توانيد در يک محيط پر رفت و آمد زندگي کنيد. بهتر است تمامي اين موارد را در پروفايلتان ذکر نماييد تا ميزبان با خواسته هاي شما بيشتر آشنا شود. در مورد رژيم غذايي نيز حتما صحبت کنيد و اگر گياهخوار هستيد اين مسئله را با ميزبان در ميان بگذاريد.

يکي از مهمترين مواردي که ممکن است به ذهن شما در HelpX برسد، احساس عدم امنيت در خانه يک غريبه مي باشد. به اين نکته توجه داشته باشيد که ميزبانتان نيز هيچ شناختي از شما ندارد اما با اين حال شما را در خانه خود پذيرفته و به شما اعتماد مي کند. پس به اين قضيه دو طرف نگاه کنيد و احساسات منفي را از خود دور نماييد. براي شناخت بهتر ميزبان و اعتماد به او مي توانيد به رفرنس هاي سايت مراجعه کنيد. افرادي که رفرنس هاي معتبرتري دارند، مطمئن تر بوده و احساس بهتري را به شما مي دهند. به ياد داشته باشيد که هرگز به صورت صوري با ميزبان خود قرار داد نبنديد و حتما اين کار را به صورت کتبي و از طريق سايت HelpX انجام دهيد.

منبع سایت همگردی و https://www.helpx.net/

هتل تیکت وب‌سایت
هتل تیکت مطمئن ترین و بهترین رزرو ها را در کمترین زمان و با بهترین قیمت تقدیم شما خواهد کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.