Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/hoteltic/public_html/wp-content/plugins/wp-notification-bars/includes/class-wp-notification-bars-shared.php on line 558
ممنوعیت ورود گردشگران به کافه‌های حشیش (گُل) در هلند - هتل تیکت

ممنوعیت ورود گردشگران به کافه‌های حشیش (گُل) در هلند


شهروندان آمستردام از رفتارهای نامناسب گردشگران مصرف کننده حشیش ناراحت هستند و صاحبان کافه‌های حشیش قوانین جدید را به ضرر گردشگری هلند می‌دانند.
فروش نوعی مواد مخدر از خانواده “شاهدانه” که معمولا با اسامی “وید”، “علف”، “حشیش”، “ماری‌جوانا”، “گراس” شناخته می‌شود؛ در کافی شاپ‌های هلند آزاد است. از این رو بسیاری از گردشگران برای مصرف آزاد این مواد راهی هلند می‌شوند و در برخی مواقع به صورت افراطی از این مواد استفاده می‌کنند.

به گزارش عصرایران، قانون استفاده آزادانه از مواد مخدر خانواده ماری‌جوانا در هلند و رفتارهای نامناسب مصرف‌کنندگان برخی از ساکنان هلند را آزار داده و مقامات شهر آمستردام را به فکر محدود کردن گردشگران انداخته است. در این میان برخی از شهروندان از قوانین جدید راضی و برخی از صاحبان کافه‌ها ناراضی هستند.

یک کافی شاپ مجاز به فروش مواد مخدر در هلند

بی‌بی‌سی در این باره نوشت: “فمکه هالسما” شهردار آمستردام می خواهد ورود گردشگران به کافه‌های حشیش را ممنوع کند. او معتقد است گردشگران پس از ورود به این کافه‌ها رفتارهای ضد اجتماعی از خود نشان می‌دهند و باعث کسادی بازارهای هلند می‌شوند.

مالکان کافی‌شاپ‌های افسانه‌ای هلند مخالف این ایده هستند. آنها به بی‌بی‌سی گفته‌اند ممنوعیت ورود گردشگران به کافه‌های قانونی حشیش، گردشگران را به سمت گانگسترهای بی‌رحم مواد مخدر در خیابان‌ها سوق می‌دهد.

آمستردام برای زندگی پررونق شبانه، “ناحیه چراغ قرمز”، بار و کافه‌های حشیش معروف است. این گزینه‌ها سالانه حدود ۲۰ میلیون گردشگر را به سمت هلند جذب می‌کند. “ناحیه چراغ قرمز” نوعی روسپیگری قانونی و غیر خیابانی در هلند است.

صاحبان مغازه‌های حشیش و ماری‌جوانا بر این باورند که ممنوعیت ورود گردشگردان به کافه‌های حشیش و ماری‌جوانا، آنها را به سمت اراذل و اوباش مواد فروش سوق می‌دهد.

“فمکه هالسما” شهردار آمستردام حمایت ساکنان این شهر را برای ممنوعیت ورود گردشگران به کافه‌های قانونی مصرف محصولات خانواده ماری‌جوانا جلب کرده است/ عکس: EPA

شهردار هلند

آمستردام و دیگر بخش‌های هلند در حال حاضردر قرنطینه کرونایی هستند.

برخی از ۸۵۰ هزار ساکن آمستردام ترجیح می‌دهند که زندگی پس از کووید، به جای شباهت به زندگی قبل از کووید به زندگی کنونی آنها در قرنطینه شبیه باشد.

“برنادت دو ویت” یکی از ساکنان آمستردام دوست دارد دوران “گردشگران کم ارزش” تمام شود. او دوست دارد دوران حضور زنان جوان بریتانیایی که “نظم و انضباط” در آمستردام را رها کرده و لباس‌های نامناسب می‌پوشند پایان یابد.

“برنادت” که احساس خوبی از حضور گردشگران در هلند ندارد، در اوایل روز خرابکاری آنها در سطح شهر را نشان گزارشگران می‌دهد. برخی از آنها در اواخر شب گذشته در خیابان‌ها ادارار یا در کنار باغ و باغچه‌ها استفراغ کرده‌اند.

“برنادت دو ویت” شهروند آمستردام: اینجا خانه ماست. بسیاری از بخش‌های آمستردام یک میراث جهانی است. آیا می‌دانید که “رامبراند” (نقاش معروف هلندی) پیشتر در این محله‌ها زندگی کرده است.

مواد مخدر در هلند

شهردار آمستردام اینک برنامه‌های جدیدی دارد. او معتقد است قطع گردشگری وابسته به محصولات خانواده ماری‌جوانا، باعث کاهش این نوع گردشگران شده و نوع رفتارهای نامناسب در این مدل از گردشگران را کاهش می‌دهد.

در بیشتر مناطق هلند، مراجعان به کافی‌شاپ‌ها باید با ارائه مدرکی شهروندی خود را ثابت کنند اما این قانون در پایتحت اجرایی نمی‌شود.

مقامات شهری اخیرا شیوه‌های دیگری را برای کاهش فشار ناشی از “over-tourism” (افزایش بی‌رویه گردشگری) ارائه داده‌اند. شیوه‌های اجاره ملک به روش “ایر بی‌ ان بی” (Airbnb) در منطقه تاریخی شهر ممنوع شده است. ایر بی ان بی روشی برای کرایه اتاق یا خانه ارزان است. در این روش مردم می‌توانند بخش از اتاق یا کل خانه خود را به گردشگران اجاره دهند.

از دیگر پیشنهادات مقامات شهری امستردام انتقال یا ساخت “منطقه چراغ قرمز” (همان منطقه معروف روسپی‌خانه‌های آمستردام) به حومه شهر است.

تنها ۸ کافی شاپ باقی باقی مانده است

دیوارهای کافه “خانه سبز” “یواخیم هلمز”، پر از مشتریان و سلبریتی‌های معروفی است که صاحب کافه آنها را در آغوش گرفته است. تصاویر “ریحانا” و “مایلی سایروس” خوانندگان آمریکایی، “ریچارد برنسون” سرمایه‌گذار و کارآفرین بریتانیایی و “اسنوپ داگ” رَپر و خواننده در عکس‌های دیوار می درخشند.

مالک این کافه در این باره می‌گوید: من تمام عمر اینجا زندگی کرده‌ام. افرادی که برای کشیدن “علف” (نوعی مواد مخدر) به اینجا می آیند، عامل مزاحمت نیستند.

“یواخیم هلمز” مالک یک کافی شاپ مجاز فروش حشیش در هلند: مقامات شهری یک سوم کافی شاپ‌ها را بسته‌اند. در منطقه ما تنها ۸ کافی شاپ باقی مانده و در این منطقه بیش از ۵۰۰ بار و رستوران، نوشیدنی الکلی سرو می‌کنند.

صاحب کافه حشیش در هلند

او افزود: شاید بیرون کشیدن گردشگران از کافی‌شاپ‌ها آسان تر از مقابله با پروازهای و اقامت‌های ارزان‌قیمت در هلند باشد. اما این کار راهی برای بهبود زندگی افراد محلی در آمستردام نیست.

قوانین “عقب مانده” مصرف حشیش در هلند

مقررات ضد و نقیض هلند در تولید و فروش مواد خانواده “ماری‌جوانا” شرایطی را ایجاد کرده که به سیاست “پشت دری” معروف شده است. تولید حشیش در هلند غیر قانونی است اما کافی‌شاپ‌های هلندی مجاز به فروش آن هستند و فروش میزان کم یا محدودی از این مواد در هلند “قابل تحمل” است.

قوانین هلند به برخی از کافی شاپها اجازه می‌دهد تا مقدار محدودی از حشیش را به فروش برسانند

مواد مخدر خانواده حشیش و ماری جوانا

براساس سیاست پشت دری صاحبان کافی شاپ مواد مخدر خود را از مجرمان و تولیدکنندگان زیرمینی خریداری می کنند. این مجرمان محصولات خود را به صورت غیرقانونی در هلند کشت کرده یا از کشورهای مراکش، جامائیکا، کلمبیا و تایلند قاچاق می کنند.

یواخیم و دیگر مالکان کافی شاپ‌ها به بی ‌بی سی گفته‌اند که شرایط متغیر قانونی به وجهه آنها صدمه زده است. یک پروسه آزمایشی در هلند به برخی از صاحبان کافی شاپ اجازه می‌دهد تا محصولات مورد نیاز خود را از تولیدکنندگان مجاز حشیش در هلند خریداری کنند.

یواخیم گفت: ما شاهد هستیم که شهرهای دیگر در حال پیش‌روی هستند و ما عقب مانده‌ایم. عقب گرد برای آمستردام به عنوان شهری بردبار و لیبرال بد است.

هتل تیکت وب‌سایت
هتل تیکت مطمئن ترین و بهترین رزرو ها را در کمترین زمان و با بهترین قیمت تقدیم شما خواهد کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.