Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/hoteltic/public_html/wp-content/plugins/wp-notification-bars/includes/class-wp-notification-bars-shared.php on line 558
چگونه برای بیش از ۹۰ روز در اروپا اقامت بگیریم؟ - هتل تیکت
مشاهده نمونه واچرهای هتل
مطالب سایت

چگونه برای بیش از ۹۰ روز در اروپا اقامت بگیریم؟

https://hotelticket.ir/wp-content/uploads/2019/01/نمونه-واچر-فرانسه.jpg

سایت سفرستان: اگر جزو افرادی هستید که سعی دارید تا در برابر محدودیت ۹۰ روز اقامت اروپا مقاومت کنید و به دنبال راهی باشید برای افزایش آن هستید، با ما همراه باشید. نگران نباشید این مشکلی است که هزاران مسافر هر ساله با آن مواجه می‌شوند. “چگونه می‌توانم برای بیش از ۹۰ روز در اروپا اقامت داشته باشم؟” اگر تا امروز نمی‌دانستید که چطور این مسئله ممکن خواهد شد، پس حالا می‌توانید به راحتی به این موضوع پی ببرید.

اخذ ویزای 90 روزه اروپا
ویزای ۹۰ روزه اروپا

چگونه برای بیش از ۹۰ روز در اروپا اقامت بگیریم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیماonDec 16Rating: 3.5چگونه برای بیش از ۹۰ روز در اروپا اقامت بگیریم؟ – خرید بلیط هواپیما و اخذ ویزااگر جزو افرادی هستید که سعی دارید تا در برابر محدودیت ۹۰ روز اقامت اروپا مقاومت کنید و به دنبال راهی باشید برای افزایش آن هستید، با ما همراه باشید. نگران نباشید این مشکلی است که هزاران مسافر هر ساله با آن مواجه می‌شوند.”چگونه می‌توانم برای بیش از ۹۰ روز در اروپا اقامت داشته باشم؟” – خرید بلیط هواپیما

اقامت بیش از ۹۰ روز در اروپا

اگر جزو افرادی هستید که سعی دارید تا در برابر محدودیت ۹۰ روز اقامت اروپا مقاومت کنید و به دنبال راهی باشید برای افزایش آن هستید، با ما همراه باشید. نگران نباشید این مشکلی است که هزاران مسافر هر ساله با آن مواجه می‌شوند.

 “چگونه می‌توانم برای بیش از ۹۰ روز در اروپا اقامت داشته باشم؟”

اگر تا امروز نمی‌دانستید که چطور این مسئله ممکن خواهد شد، پس حالا می‌توانید به راحتی به این موضوع پی ببرید.

در ابتدا چند نکته را باید ذکر کنیم:

بسیار حائز اهمیت است که بدانید قوانین مختلفی برای گرفتن ویزا در سراسر قاره اروپا وجود دارد. وقتی که مردم در مورد “محدودیت ۹۰ روزه” صحبت می‌کنند، درباره‌ی محدودیت‌های منطقه شینگن که سیاست این ویزا بر ۲۶ کشور اروپایی حاکم است، نیز حرف می‌زنند. شینگن شامل همه کشورهای اتحادیه اروپا به جز ایرلند و انگلستان و چند کشور اروپایی غیر عضو در اتحادیه اروپا، است.

ویزای شینگن چیست؟

اخذ ویزای شینگن 90 روزه اروپا
ویزای شینگن ۹۰ روزه اروپا

ویزای شینگن یک ویزای توریستی ۹۰ روزه برای کشورهای منطقه‌ی شینگن است که عبارتند از:

آلمانایتالیاایسلنداسپانیااسلوونی
اسلواکیاستونیبلژیکپرتغالجمهوری چک
دانمارکسوئدسوئیسفنلاندفرانسه
لتونیلیتوانی لیختن اشتاینلوکزامبورگمالت
مجارستاننروژهلندیونانلهستان
بلژیک

ویزای شینگن چگونه عمل می‌کند؟

کشورهای منطقه‌ی شینگن یک توافقنامه‌ی ویزا بدون مرز دارند که به ساکنان در سراسر منطقه اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به نشان دادن پاسپورت هر زمان که بخواهند می‌توانند از مرز عبور کنند. اساساً به نظر می‌رسد که آن‌ها یک کشور هستند و می‌توانید آزادانه و هر کجا که بخواهید، سفر کنید. (ساکنان انگلیس و ایرلند مجازند بدون محدودیت وارد شوند.)

شهروندان اکثر کشورها مجاز به ورود به منطقه شینگن بدون نیاز به دریافت ویزا هستند. برای ورود و خروج شما از اروپا، فقط گذرنامه‌تان مهر می‌خورد. شما مجازید که به هر کشوری که می‌خواهید وارد و یا از آن خارج شوید. مهم نیست که آن کشورها مشابه باشند.

اولین ورود شما در دوره ۱۸۰ روز زمانی است که شمارش ۹۰ روزه شما آغاز می‌شود.

برای مثال، اگر شما در ماه ژانویه به منطقه شینگن بروید و برای ۶۰ روز در آنجا بمانید و سپس در ماه ژوئن برای مدت ۱۰ روز دیگر دوباره برگردید، شمارش برای شما ۷۰ روز از ۱۸۰ روز حساب می‌شود. فقط روزهایی که در طول شمارش دوره در منطقه حضور دارید، محاسبه می‌شود. اگر در روز اول ژانویه و به مدت ۹۰ روز مستقیم بمانید، مجبورید آنجا را ترک کنید و از لحاظ فنی نمی‌توانید تا ۱ ژوئیه بازگردید. اگر چه، همه‌ی مسافران مجاز به چنین آزادی‌ نیستند. شهروندان از تعداد زیادی از کشورها نیاز به اقدام برای ویزای شینگن پیش از موعد مقرر دارند. شما باید فرم‌های کاغذی که برای ویزایتان صادر شده است قبل از پرواز در داخل و خارج، پر نمایید. (حتی پس از آن، هنوز ممکن است ویزا به شما داده نشود.)

هشدار: قانون برای شهروندان آسیایی و آفریقایی دارای پیچیدگی است.

شما می‌توانید قوانین خاص در مورد کشور خود را در وب سایت کمیسیون اروپا یا از کشوری که اولین نقطه ورودتان است، پیدا کنید. بنابراین با این گفته‌ها، چطور می‌توانید در اروپا (منطقه شینگن) اقامت طولانی‌تر بگیرید؟ اجازه دهید که این موضوع را برایتان تجزیه و تحلیل کنیم.

اخذ ویزای 90 روزه اروپا
ویزای ۹۰ روزه اروپا

قسمت اول: ساده‌ترین راه‌حل برای سفر به داخل اروپا با این قوانین سخت ویزای شینگن؛ زیاد کار سختی نیست که به عنوان یک توریست، بیش از ۹۰ روز در اروپا بمانید، فقط کافی است که کشورهایی را که به آن سفر می‌کنید، تغییر دهید. بریتانیا دارای قوانین خاص خود است که به شما اجازه می‌دهد تا به مدت ۱۸۰ روز در یک سال تقویمی در آنجا بمانید. اکثر کشورهای غیر شینگن مانند اوکراین، مولداوی، کرواسی، ایرلند و برخی از کشورهای بالکان (کرواسی، آلبانی، مونته‌نگرو، اسلوونی، کوزوو، بوسنی و هرزگوین، رومانی، صربستان و مقدونیه و همچنین بخش‌هایی از ترکیه و یونان هم جزو مناطق بالکان به حساب می‌آیند.) به شما اجازه می دهند تا حداکثر ۶۰ یا ۹۰ روز اقامت داشته باشید. بنابراین تمام کاری که باید انجام دهید این است که ۹۰ روز در منطقه شینگن گذر کنید، از انگلستان دیدن کنید، به بالکان برود، در اوکراین بمانید، در مولداوی خوش بگذرانید و از ایرلند لذت ببرید. اگر شما برنامه‌ی خود را بدرستی تنظیم کنید، به راحتی می‌توانید برای ۹۰ روز از منطقه شینگن خارج شوید و سپس به آن منطقه بازگردید. بیایید یه مثال دیگه داشته باشیم:”من سه ماه را در بلغارستان، رومانی، اوکراین و انگلیس گذراندم و سپس برای برگزاری جشن اکتبرفست به آلمان برگشتم”پس اگر قصد سفر به این قاره را برای مدت طولانی دارید بدون این که پروسه‌های مختلف گرفتن ویزا را که در زیر شرح داده شده، طی کنید، سفرتان را با سفر به کشورهای غیر منطقه شینگن متفاوت کنید. مکان‌های زیاد دیگری برای دیدن وجود دارد درحالیکه باید ساعت‌ها برای گرفتن ویزای شینگن ساعت صبر کنید تا ۹۰ روزتان دوباره شروع شود.

اخذ ویزای 90 روزه اروپا
ویزای ۹۰ روزه اروپا

اگر بخواهیم بیش از ۹۰ روز دراروپا بمانیم ولی قصدمان سپری کردن اکثر این دوره در منطقه شینگن باشد، راه چاره چیست؟ اگر بخواهیم کل ۶ ماه اقامت خود را در منطقه شینگن بمانیم شرایط چطور خواهد بود؟ اگر قصدمان زندگی و کار کردن در اروپا باشد چه راه حلی پیشنهاد می‌شود؟

منطقه شینگن شامل ۲۶ کشور است و مسافرت به همه ی آنها در ۹۰ روز کار سختی خواهد بود که متوسط ۳ یا ۴ روز در هر کشور را برای شما رقم خواهد زد.

اما اگر شما قصد دارید که زمانی بیش از ۹۰ روز برای مسافرت، زندگی کردن، یادگیری زبان و یا حتی عاشق شدن اختصاص دهید، گزینه مسافرت که درموردش صحبت کردیم کارساز نخواهد بود و شما به راه حل دیگری نیاز دارید. خوشبختانه راه‌هایی برای این کار وجود دارد ولی تعداد آن‌ها بسیار اندک است.

منبع سایت سفرستان

هتل تیکت وب‌سایت
هتل تیکت مطمئن ترین و بهترین رزرو ها را در کمترین زمان و با بهترین قیمت تقدیم شما خواهد کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.
لطفا صبرکنید...