Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/hoteltic/public_html/wp-content/plugins/wp-notification-bars/includes/class-wp-notification-bars-shared.php on line 558
اشتباهات رایج در فرودگاهها (قسمت دوم) - هتل تیکت

اشتباهات رایج در فرودگاهها (قسمت دوم)

دانلود نکردن اپلیکیشن‌های ایرلاین یا فرودگاه‌ها

•	تهیه نکردن بلیط به صورت اینترنتی

•	اقدام نکردن برای دریافت امتیاز «پیش بازرسی اداره امنیت حمل و نقل

•	استفاده از غذای رستوران فرودگاه به جای بردن غذای سبک خانگی همراه خود

•	نپوشیدن لباس‌های مناسب و راحت

•	توجه نکردن به توصیه مسئولین بازرسی وسایل

•	خوشرو نبودن با مسئولان فرودگاه

•	تهیه نکردن پاسپورت از سالن فرودگاه

•	ارسال اطلاعات شخصی از طریق Wi-Fi فرودگاه

•	متمایز نکردن چمدان خود از دیگران

دانلود نکردن اپلیکیشن‌های ایرلاین یا فرودگاه‌ها


استفاده از اپلیکیشن‌های مربوط به ایرلاین نه تنها در فرودگاه مهم است، بلکه قبل از این‌که به فرودگاه برسید هم برای شما مفید خواهد بود. اغلب ایرلاین اپلیکیشن‌هایی دارند که شما می‌توانید با دانلود آن‌ها بر روی گوشی هوشمند خود، قبل از اینکه به فرودگاه بروید از تأخیر داشتن یا کنسل شدن پرواز خود باخبر شوید.

جالب این است که اغلب، اطلاعات این اپلیکیشن ها به مراتب به‌روزتر از اطلاعات تابلوی اعلانات ترمینال فرودگاه‌ها است. فرودگاه‌های زیادی هستند که اپلیکیشن‌هایی برای کمک به مسافران طراحی کرده‌اند؛ برنامه‌هایی که شامل ردیابی ترمینال‌ها با استفاده از نقشه، فهرست خدمات و بسیاری موارد دیگر هستند. یکی از این اپلیکیشن های بسیار سودمند «GateGuru» است که بیش از۲۰۰ فرودگاه را تحت پوشش خود قرار داده است.

اشتباهات رایج در فرودگاهها (قسمت دوم)

تهیه نکردن بلیط به صورت اینترنتی


شما می‌توانید به جای آنکه برای خرید بلیط مدتی طولانی در صف بایستید، از اینترنت استفاده کرده و به راحتی خرید اینترنتی بلیط هواپیما را انجام دهید. تنها در مواردی به کیوسک‌های بلیط فروشی مراجعه کنید که مشکل غیر قابل حلی برایتان پیش آمده باشد. در این صورت بلیط شما به موبایلتان از طریق پیامک یا ایمیل ارسال می‌شود. بنابراین، به راحتی و بدون اتلاف وقت می‌توانید بلیط خود را خریداری کنید. با خرید اینترنتی شما می‌توانید شماره صندلی‌تان راهم خودتان انتخاب کنید.

اشتباهات رایج در فرودگاهها (قسمت دوم)

اقدام نکردن برای دریافت امتیاز «پیش بازرسی اداره امنیت حمل و نقل»


اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که بیش از چند مرتبه در سال سفر هوایی دارید، پیشنهاد می‌کنیم برای «پیش بازرسی اداره امنیت حمل و نقل» درخواست دهید. البته خطوط «پیش بازرسی» مانند خطوط عادی متداول نیستند و در هرجایی یافت نمی‌شوند. از آن‌جایی که نیازی به برداشتن لپ‌تاپ، کفش یا نوشیدنی‌هایتان از درون چمدان‌ها نیست، این خطوط بسیار سریع‌تر حرکت می‌کنند. تصورش را بکنید خطوط امنیت فرودگاه شما را چک نمی‌کنند و نیازی به درآوردن کمربند و کفش نیست. یا نیازی نیست مایعات و لپ‌تاپ خود را از درون کیف دربیاورید تا چک شوند.

یا می‌توانید بدون هیچ استرسی دیرتر به فرودگاه بروید. برای استفاده از این امکانات عالی شما باید فرم درخواست را پرکنید و مبلغ ۸۵ دلار هم هزینه غیرقابل استرداد پرداخت کنید و در یکی از بیش از ??? مرکز ثبت‌نام، نوبتی برای خود رزرو کنید. به نظر می‌رسد برای استفاده از این امکانات مراحل زیادی را باید طی کرد اما مطمئن باشید که ارزش دارد؛ چراکه تا پنج سال اعتبار خواهد داشت و در عوض پرداخت این مبلغ می‌توانید در وقت خود صرفه‌جویی کنید و از تنش‌های پرواز بکاهید.

اشتباهات رایج در فرودگاهها قسمت اول

اشتباهات رایج در فرودگاهها (قسمت دوم)

استفاده از غذای رستوران فرودگاه به جای بردن غذای سبک خانگی همراه خود


برای همه کاملاً واضح است که غذاهای فرودگاه، چه از رستورانی با امکان نشستن تهیه شوند چه از رستوران‌های بیرون‌بر، قیمت گزافی دارند و با وجود گران بودن معمولاً از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. بنابراین، بهتر است ساندویچ سبکی با خود ببرید. شما می‌توانید در بار خود خوراکی‌هایی مثل ساندویچ، چیپس، کلوچه و میوه بگذارید که از نظر اداره امنیت حمل و نقل (TSA) هم هیچ‌گونه مشکلی ندارد. تنها خوراکی‌هایی نظیر مایعات، سس سالاد، سوپ، ماست و چند مورد دیگر غیر مجاز هستند. برای اطلاع از سایر غذاهای ممنوعه می‌توانید سری به وبسایت TSA بزنید.

نپوشیدن لباس‌های مناسب و راحت


لباسی که برای سوار شدن به هواپیما به تن می‌کنید علاوه بر راحت بودن برای نشستن در هواپیما، باید از نظر استراتژیکی برای سریع راه رفتن در صف هم مناسب باشد. حتی اگر TSA را هم از قبل چک کرده باشید، ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که خطوط در حال بسته شدن باشند و شما تازه در انتهای آن‌ها باشید؛ دراین صورت تنها کاری که می‌توانید بکنید این است که کفش و کمربند خود را باز کنید و به سرعت از خط عبور کنید. بنابراین می‌بینید که لباس راحت پوشیدن در این مواقع مفید است.

همچنین، بهتر است هر آنچه را که صدای آژیر اسکنر بدن را در می‌آورد همراه نداشته باشید؛ مثلاً اقلام فلزی و جواهرات. کفش ساده‌ای به پا کنید که سریع و راحت بتوانید به هواپیما سوار و پیاده شوید. در ضمن فراموش نکنید که حتماً جوراب بپوشید.

توجه نکردن به توصیه مسئولین بازرسی وسایل


اگر جزو افرادی هستید که همیشه وسایلی برای تحویل دادن به بخش بار هواپیما دارید، می‌توانید بارهای خود را قبل از تحویل دادن چک کنید تا متحمل هزینه‌های بیشتر نشوید. معمولاً مسئولان گیت هم در فرودگاه اعلام می‌کنند که هر کس می‌خواهد برای چک کردن وسایل خود بیاید، تا درصورت بیشتر بودن وزن آن مجبور به پرداخت جریمه نشود.

شما می‌توانید چیزهایی را که در هواپیما نیاز دارید، در کیفی قرار دهید که زیر صندلیتان جا بگیرد یا از فضای بالای سرتان، البته اگر در پروازی هستید که اجازه استفاده از این فضا را دارید، استفاده کنید. بنابراین، بار کمتری را تحویل دهید و اگر با یک هواپیما، پروازی متصل دارید از حمل وسایل خود در فرودگاه راحت شوید.

خوشرو نبودن با مسئولان فرودگاه


گاهی مواقع مشکلی برایتان پیش می‌آید که نیاز به کمک دیگران دارید. فرقی ندارد مسبب این مشکل خودتان باشید یا ایرلاین؛ به هرحال هرگز نباید عصبانی و ناراحت شوید. صبور باشید و همواره لبخند بر لب داشته باشید. یکی از کارکنان ایرلاین می‌گوید:

گاهی اوقات برخی افراد تقاضای خود را آنقدر خوب مطرح می‌کنند که نمی‌توانیم به آن‌ها نه بگوییم. مثلاً وزن چمدان‌هایشان بیش از حد مجاز است، اما بدون پرداخت هیچ‌گونه جریمه‌ای از گیت عبور می‌کنند، یا با مهربانی تقاضای تعویض صندلی می‌کنند. ما هم صندلی آن‌ها را جابه‌جا می‌کنیم.

حتی اگر به خواسته خود هم نرسیدید و نیازتان برآورده نشد، همیشه یادتان باشد بهترین رفتار ممکن را از خود نشان دهید.

تهیه نکردن پاسپورت از سالن فرودگاه


در سالن فرودگاه‌ها اگر مسافری زیرک نباشید یا مراحل ثبت نام کارت اعتباری را انجام نداده باشید، ممکن است تحت تأثیر چرب زبانی کارکنان فرودگاه قرار گرفته و خریدهای گزافی بکنید. اما در این میان فرصت‌های بسیار مناسبی هم می‌توان به دست آورد که کاملاً به صرفه هستند مثلاً اگر وقفه بین‌المللی طولانی داشته باشید می‌توانید به راحتی پاسپورتی یک روزه از سالن فرودگاه تهیه کنید. چنین خریدی قطعاً به‌صرفه و ارزشمند خواهد بود!

یکی از مسافران ایرلاین می‌گوید:

چندی پیش وقفه‌ای هفت ساعته در «سان سالوادور» داشتم و با پرداخت تنها ۲۵ دلار نه تنها مکانی خوب برای استراحت به دست آوردم بلکه امکان استفاده از Wi-Fi رایگان، غذایی خوب و نوشیدنی‌های مختلف هم داشتم.

اغلب ایرلاین امریکا با دریافت ۵۰ تا ۶۰ دلار پاسپورت شما را برای یک روز شارژ می‌کنند که مقرون به صرفه است؛ البته شامل غذا و نوشیدنی نمی‌شود.

اشتباهات رایج در فرودگاهها (قسمت دوم)

ارسال اطلاعات شخصی از طریق Wi-Fi فرودگاه


خوشبختانه اغلب فرودگاه‌ها خودشان صراحتاً اعلام داشته‌اند که Wi-Fi رایگان تنها برای راحتی مسافران نبوده است بلکه الزامی در وجود آن بوده است. Wi-Fi رایگان خیلی خوب است، اما هرگز فراموش نکنید که «رایگان» ابداً به معنای «ایمن» نیست. شبکه‌های Wi-Fi عمومی از امنیت برخوردار نیستند. بنابراین، هنگام استفاده از آن‌ها، نباید در مورد اطلاعات شخصی، شناسه‌های کاربری، رمزهای عبور و… چیزی بنویسید. ممکن است پس از بازگشت از سفر متوجه شوید که حساب فیس‌بوک‌تان هک شده یا حساب بانکیتان خالی شده است. از اینرو، جانب احتیاط را رعایت کنید تا مشکلاتی از این قبیل گریبان گیرتان نشود.

متمایز نکردن چمدان خود از دیگران


وقتی از هواپیما پیاده می شودید و منتظرید تا چمدان خود را تحویل بگیرید، سیل عظیمی از چمدان‌ها را می‌بینید که کم و بیش شبیه یکدیگرند و شما مدام به حرکت آن‌ها نگاه می‌کنید تا چمدان خود را بیابید. چه بسا اشتباه هم بکنید و چمدان فرد دیگری را بردارید. برای آن‌که خود را از این زحمت رها کنید بهتر است وسایل خود را با برچسبی به رنگ روشن مثلاً نارنجی روشن از دیگران متمایز کنید. همچنین، اطلاعاتی از خود که بتوانند با شما در صورت گم شدن آن تماس بگیرند هم بر روی آن بنویسید. با انجام این کار ساده می‌توانید سریعاً چمدان خود را شناسایی کرده و بردارید؛ بدون آن‌که مثل دیگران معطل و سردرگم شوید.

اشتباهات رایج در فرودگاهها قسمت اول

هتل تیکت وب‌سایت
هتل تیکت مطمئن ترین و بهترین رزرو ها را در کمترین زمان و با بهترین قیمت تقدیم شما خواهد کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.