Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/hoteltic/public_html/wp-content/plugins/wp-notification-bars/includes/class-wp-notification-bars-shared.php on line 558
خبر خوب برای مسافرین کثیرالسفر به حوزه شینگن- دریافت ویزا آسان تر می شود - هتل تیکت

خبر خوب برای مسافرین کثیرالسفر به حوزه شینگن- دریافت ویزا آسان تر می شود

گران تر شدن ویزای شینگن و اعمال تغییراتی در شرایط صدور ویزای گران شینگن، پیامدهای مثبتی را برای مسافران مثبت به دنبال داشت. این خبر در بخش سفر آسان به اروپا با ویزای شینگن جای دارد.

در حال حاضر هزینه دریافت ویزای گران شینگن، ۶۰ یورو است که در ایران اگر این ویزا از طریق دفاتر VFS دریافت شود، حدود ۲۵ یورو اضافه تر نیز باید پرداخت شود. هزینه ای که در صورت رد شدن درخواست ویزا، غیرقابل بازگشت است. شورای اتحادیه اروپا اکنون تصویب کرده که متقاضیان ویزای گران شینگن از ابتدای ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی باید به جای ۶۰ یورو، ۸۰ یورو برای دریافت این ویزا پرداخت کنند. این شورا هدف از تصویب این قانون را حصول اطمینان از پوشش هزینه صدور روادید توسط کشورهای عضو اتحادیه و طراحی مکانیزمی برای افزایش هر سه سال یک بار نرخ صدور ویزای شینگن اعلام کرده است. ویزای شینگن که پیمان آن در سال ۱۳۸۵ نخست بین پنج کشور امضا شد، این امکان را می دهد که با یک روادید بین ۲۶ کشور سفر کرد. یورونیوز (رسانه وابسته به اتحادیه اروپا) در گزارش سفر آسان به اروپا پیش بینی کرده که اجرای قانون جدید صدور ویزای شینگن از ابتدای ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی اجرا شود. افزایش هزینه ویزای شینگن درحالی اتفاق افتاده که به گفته آژانس های توریستی ایران، در دو سال گذشته پس از افزایش هزینه عوارض خروج از ایران، گرانی شدن نرخ بلیت هواپیما و نوسانات ارز، حجم سفر ایرانی ها به اروپا کاهش داشته است. از سوی دیگر دریافت ویزای شینگن توسط اتباع ایرانی تحت تاثیر قوانین مهاجرتی و نوع روابط سیاسی کشورها در چند سال اخیر دشوارتر شده، هرچند که مقامات رسمی کشورها تاکنون از بیان نظر در این باره خودداری کرده اند. با این وجود گفته شده کمیسیون اروپا با اعمال اصلاحاتی در قوانین صدور روادید شینگن، هدف تسهیل دریافت ویزا برای مسافرانی که به کشورهای عضو پیمان شینگن مکرر سفر می کنند و یا مسافرانی که سوابق مثبتی در پرونده سفرهای خود دارند را دنبال می کند. شورای اتحادیه اروپا در این راستا در مدت زمان انتظار برای دریافت ویزا، تغییراتی را اعمال و تصویب کرد؛ حداقل فاصله زمانی میان موعد ارائه درخواست دریافت ویزا تا آغاز سفر به ۱۵ روز کاهش یابد و حداکثر فاصله زمانی تقاضای روادید تا انجام سفر از ۳ ماه فعلی به ۶ ماه افزایش یابد.

شانس ویزای مولتی

در چارچوب این مصوبه، رویه مشخص و هماهنگی در مورد تمام افرادی که سفرهای پرشمار به کشورهای عضو پیمان شینگن دارند، اتخاذ خواهد شد تا براساس سوابق مثبت پرونده سفرهای آن ها، امکان صدور ویزا برای دوره یک تا پنج سال وجود داشته باشد. شورای اتحادیه اروپا یادآور شده که این مصوبه به کشورهای عضو پیمان شینگن این امکان را می دهد که در صورت مساعدت و همکاری مناسب کشورهای ثالث در خصوص شهروندان آن ها، تسهیلات صدور سهل تر ویزای طولانی مدت تر و کم هزینه تر را اعمال کنند. این شورا جزئیات دیگر این بند را تشریح نکرده است. دولت آمریکا نیز چندی پیش با اعمال اصلاحاتی در قوانین سفر به این کشور اعلام کرده که متقاضیان ویزای ایالات متحده آمریکا مطابق با مقررات جدید این کشور ملزم شده اند تا جزئیات حساب های کاربری خود در شبکه های اجتماعی را ارائه کنند. همچنین باید شماره تلفن ها و آدرس ایمیل های خود در پنج سال گذشته را اعلام کنند. آن ها باید سوابق سفرهای خود در این مدت را نیز ارائه و اعلام کنند که در این مدت آیا از کشور دیگری اخراج شده و اعضای خانواده آن ها فعالیت تروریستی داشته اند یا خیر.

منبع ایسنا

هتل تیکت وب‌سایت
هتل تیکت مطمئن ترین و بهترین رزرو ها را در کمترین زمان و با بهترین قیمت تقدیم شما خواهد کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.